Ne testuam baterinë 11.200 mAh të Intocircuit

Gjithnjë e më shumë bateri të jashtme si ajo që prezantojmë sot vazhdojnë të shfaqen në treg. Shtë një Markë intocircuit Power Bank i cili premton një kapacitet teorik prej 11.200 mAh.

Para se të diskutojmë mbi kapacitetin e saj si një bateri, kjo Bankë Elektrike shquhet për të përfundimi metalik dhe për të pasur një ekran numerik me ndriçim të pasmë në ngjyrë blu në të cilën do të shohim përqindjen e ngarkesës që ajo ende ka. Ky sistem është shumë më preciz sesa ai i zakonshëm i bazuar në LED me ngjyra, kështu që në çdo moment, ne mund të dimë nëse është koha për të ngarkuar baterinë ose mund të zgjasë pak më shumë.

Brenda qarkut të Bankës së Baterisë

Një detaj tjetër interesant i kësaj baterie Intocircuit është se ka dy porta USB, diçka që do të na lejojë të karikojmë dy pajisje njëkohësisht.

Një nga portet siguron një rryma e daljes prej 2,1 Amper dhe tjetri ul intensitetin në 1 Amper. Çfarë ndryshimesh bën kjo? Në thelb ajo që modifikohet është koha e karikimit, kështu që nëse përdorim portën 2,1 Amp, pajisja që ne lidhim me atë port USB do të karikohet më shpejt.

Diçka që unë nuk kam parë deri më tani në ndonjë bateri tjetër është një LED për përdorim si elektrik dore emergjence. Kjo është një pikë shumë interesante pasi që për shkak të kapacitetit të saj, kjo bateri bëhet aksesori ideal kur shkojmë në një udhëtim dhe mund të ndodhë që në një moment, duhet të kemi një burim të vogël të dritës në një mënyrë specifike.

Si zakonisht, sapo të mbarojë ngarkesa e baterisë, kemi një porta microUSB të jetë në gjendje ta përdorë përsëri.

Brenda qarkut të Bankës së Baterisë

¿Kapaciteti prej 11.200 mAh është real Çfarë ofron Intocircuit Power Bank? Për t'iu përgjigjur kësaj pyetjeje unë e kam bërë testin vetë. Sa herë që kam rimbushur iPhone tim 6, autonomia ka rënë me 30% kështu që ne mund të marrim vetëm 3 deri në 4 tarifa të plota.

Duke marrë parasysh që iPhone 6 ka një bateri 1.810 mAh, po flasim që bateria e jashtme ka një realisht 6.500 mAh në rastet më të mira. Ku është pjesa tjetër e kapacitetit deri në 11.200 mAh? Sipas prodhuesit, efikasiteti është rreth 70% -80% dhe pjesa tjetër është për shkak të humbjeve të energjisë për shkak të nxehtësisë.

Brenda qarkut të Bankës së Baterisë

Përkundër këtij detaji, ne besojmë se nga cilësia e ndërtimit, shtesa shtesë, madhësia dhe pesha, Intocircuit PowerBank është mjaft i mirë dhe ia vlen të merret në konsideratë nëse po mendoni të blini një bateri të jashtme.

rekuizitë

 • Përfundon me cilësi të mirë
 • Dy porta dalëse USB
 • Shfaq për të njohur autonominë
 • LED për përdorim si elektrik dore

Contras

 • Kapacitet real dukshëm më i ulët sesa reklamuar
Bateria e Energjisë Intocircuit 11.200 mAh
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
29,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 85%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Dëbora dijo

  Epo, LED si një elektrik dore nuk është i vjetër ... këtu kam një powerbank nga ato chinorris që tashmë e kanë atë dhe janë nja dy vjeç ...