Ne testuam baterinë e jashtme të UGREEN me 20.000 mAh dhe Dorëzim të Energjisë

Ne analizojmë Bateri e jashtme UGREEN me kapacitet 20.000mAh dhe një fuqi karikimi deri në 18W me Dorëzimin e Energjisë dhe tre porta karikimi. Me të nuk do të keni nevojë për asgjë tjetër për të rimbushur iPhone, iPad, iPad Pro ose MacBook në çdo situatë.

Sot ne varemi nga pajisjet tona elektronike praktikisht për të gjitha aspektet e jetës sonë: punën, kohën e lirë, sportin ... por bateritë e këtyre pajisjeve janë të kufizuara, kështu që një bateri e jashtme është gjithmonë një shoqëruese e shkëlqyeshme për çdo udhëtim ose ditë intensive pune. Kur kërkoni një bateri të jashtme është e rëndësishme të dini kapacitetin e tij të karikimit, portet e disponueshme dhe fuqinë që mund të japë për të rimbushur pajisjet tona. Në këto tre pika, ky baterist UGREEN përputhet me një notë shumë të mirë.

Ka një kapacitet karikimi prej 20.000 mAh, gjë që nuk është aspak e keqe. Për të marrë një ide iPhone 11 Pro Max ka një bateri 3,969 mAh dhe 12,9 ″ iPad Pro 9,720 mAh, kështu që ne mund të rimbushim iPad Pro deri në dy herë dhe iPhone 11 Pro Max shumë më tepër. Përveç kapacitetit total, është e rëndësishme të theksohet se ai ka një fuqi karikimi prej 18W Dorëzimit të Energjisë, e cila i lejon asaj të rimbushë shpejt iPhone-in tonë, ose të rimbushë iPad Pro-në tonë pa probleme. MacBook Air është gjithashtu i rimbushur me këtë bateri , por më ngadalë se me karikuesin e tij origjinal (30W). Kjo dalje e energjisë ofrohet vetëm në portën qendrore USB-C, përmes dy portave të tjera USB ato janë në përputhje me Karikimin e Shpejtë 3.0 / 2.0, FCP, AFC.

Rimbushja e një baterie të këtij kapaciteti kërkon gjithashtu kohë dhe kjo është arsyeja pse është e pajtueshme me Power Delivery nëse sigurisht përdorim portin e karikimit USB-C dhe një karikues të pajtueshëm me Power Delivery. Rimbushja e plotë e baterisë zgjat rreth 6 orë duke përdorur këtë karikim të shpejtë, më shumë nëse përdorim një ngarkesë konvencionale. Ne mund të dimë në çdo kohë kapacitetin e mbetur në Powerbank përmes katër LED-ve që e tregojnë atë, duke shtypur butonin në anë.

Për sa i përket dizajnit dhe materialeve, kjo bateri e jashtme nga UGREEN është mjaft diskrete. Cilësia e ndërtimit të tij është e mirë, materialet e përdorura janë ato të zakonshmet në këtë lloj produkti, me plastikë të zezë në të gjithë lëvozhgën e jashtme në një fund të zi shumë të nënvlerësuar. , edhe pse mjaft e trashë. Comfortableshtë e rehatshme për ta mbajtur në valixhe, çantë ose çantë shpine, jo aq shumë në xhep.

Mendimi i redaktorit

UGREEN na ofron një bateri të jashtme shumë të matur, por me të. një kapacitet i madh brenda që na lejon të jemi të qetë sepse mund të rimbushim pajisjet tona në çdo kohë. Fuqia e tij e karikimit deri në 18W Dorëzimi i Energjisë e bën atë të pajtueshme me MacBook Air dhe iPad Pro, si dhe iPhone për të përdorur karikimin e shpejtë. Shtë një shoqërues shumë i rekomanduar i udhëtimit për ata që gjithmonë shkojnë me pajisjet e tyre sipër, dhe gjithashtu me një vlerë shumë të mirë për para, gjithashtu tani me kodin VA3V4YWG çmimi i tij ulet në 29,99 € deri më 31 maj në Amazon (lidhje) Çmimi i tij i zakonshëm është 32,99 €.

UGREEN 20.000 Powerbank
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
32,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 70%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • 20.000 mAh kapacitet i madh
 • Dorëzimi i energjisë 18W
 • 3 porta karikimi
 • Cmim i mire

Contras

 • Vetëm një port i Dorëzimit të Energjisë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.