Ne testuam këtë karikues dhe kabllo të dyfishtë UGREEN për iPhone dhe iPad

Ka alternativa cilësore për karikuesit dhe kabllot e Apple, Unë do të thoja edhe cilësi më të lartë dhe çmim më të ulët. Sot testuam një karikues të dyfishtë dhe dy kabllo me të cilët mund të rikarikoni iPhone dhe iPad në të njëjtën kohë, me shpejtësi të lartë dhe për më pak para nga sa e imagjinoni.

Karikues UGREEN 40W PD 3.0

Deri tani, kushdo që kërkon një karikues për iPhone ose iPad duhet të dijë tashmë terma si USB-C, Power Delivery dhe të ngjashme. Vendimi i Apple për të na lënë pa karikues në kutinë e iPhone shkaktoi që shumë prej atyre që nuk u shqetësuan kurrë për blerjen e një aksesori si ky, duhej të përditësonin se çfarë lloj karikuesish ka dhe të cilat përfitojnë plotësisht nga veçoritë e pajisjeve Apple, si karikimi i shpejtë. Në Cupertino na ofrojnë një karikues cilësor, 20 W fuqi, Power Delivery 3.0 dhe USB-C për 25 €. Po sikur t'ju them se për të njëjtin çmim mund të keni dy karikues të tillë? Dhe se ju duhet vetëm një prizë?

Ky karikues UGREEN është pak më i madh se karikuesi zyrtar i Apple, është bërë nga plastika e bardhë me një fund me shkëlqim dhe na ofron dy priza USB-C, secila prej të cilave mund të na japë deri në 20 W fuqi për të rimbushur dy pajisje Apple në atë kohë. . Me të mund të përdorni karikimin e shpejtë, duke e rimbushur një bateri 505 në vetëm 30 minuta. Është në përputhje me sistemin MagSafe, mund të fuqizojë një mini HomePod ... Është si Apple, por shumëzuar me dy, dhe me të njëjtin çmim. Mund ta blini në Amazon për 25 € (lidhje)

Kabllo USB-c te Ndriçimi UGREEN

Nëse duam të përdorim karikimin e shpejtë në iPhone tonë, ose nëse duam ta lidhim atë me portat USB-C të çdo laptopi modern, madje edhe me prizat USB që kemi në makinat moderne, do të na duhet një kabllo USB-C në Lightning. Për karikim të shpejtë, duhet të jetë gjithashtu i pajtueshëm me protokollin e shpërndarjes së energjisë. Apple na ofron një metër të tij për 25 €. Është kablloja klasike e Apple me lidhës dhe veshje plastike, e cila nuk i reziston shumë sulmeve. Por ka alternativa më të mira, dhe ky kabllo UGREEN është një shembull i kësaj.

Për shumë më pak para, na ofron përputhshmëri me karikim të shpejtë, por edhe një konstruksion shumë më solid, me lidhëse metalike, kabllo të mbuluar me najlon të gërshetuar dhe përforcim në zonën më delikate të kabllit, kryqëzimin kabllo-lidhës. Unë i përdor këto kabllo për pajisjet shtëpiake për mjaft kohë dhe mund të konfirmoj se rezistenca e tyre është shumë më e madhe se ajo e kabllove origjinale të Apple, të cilat zgjasin pak më shumë se një muaj për fëmijët e mi. Çmimi i kësaj kablloje 1 metër të gjatë është 16,99 € në Amazon (lidhje).

Kabllo USB-c në USB-C UGREEN

Po sikur të keni nevojë për një kabllo për iPad Air, iPad Pro ose MacBook tuaj? Epo atëherë do t'ju duhet një kabllo USB-C në USB-C, si ajo që kam provuar edhe nga UGREEN. Ka të njëjtën cilësi ndërtimi si ajo që kemi parë më parë, dhe mbështet fuqinë e ngarkesës deri në 100 W, kështu që është e përkryer për të rimbushur çdo model MacBook që propozoni. Jo vetëm që është një kabllo karikimi, por gjithashtu lejon transferimin e të dhënave, me shpejtësi deri në 480 Mbps.

Ekziston në gjatësi prej një dhe dy metrash, ai në imazh është dy metra, dhe mund të konfirmoj edhe rezistencën e tij sepse është ai që kam përdorur me iPad Pro tim prej muajsh. Çmimi i këtij kablli prej dy metrash është 9,98 € në Amazon (lidhje), nëse e krahasojmë me atë të Apple, me një ndërtim shumë më të dobët, kushton 25 €.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.