Ne testuam kutinë e lëkurës Mujjo për iPhone 13

Një klasik në këllëf lëkure për iPhone-in tonë si Mujjo nuk mund të mungonte takimi i tij vjetor me telefonin e ri Apple dhe ai rikthehet me cilësinë e zakonshme, disa ndryshime në dizajn dhe mungesë.

Mujjo prodhon një nga kutitë prej lëkure më të bukura dhe më cilësore që mund të gjejmë për iPhone-in tonë. Të disponueshme në dy varietete (me dhe pa vend karte) dhe gjithashtu në disa ngjyra (e zezë, kafe dhe blu), dizajni, cilësia e materialeve dhe përfundimet e tyre janë në nivelin e blerësve më kërkues, ndaj nuk zhgënjejnë kurrë.

Dizajni i tij është shumë i ngjashëm me kutitë e Apple, me trashësinë minimale të mundshme në mënyrë që të mos fryhet shumë por në të njëjtën kohë ju ofron mbrojtje të mjaftueshme për të shkuar me qetësi me iPhone-in tuaj. Nuk ka një shkallë mbrojtjeje ushtarake si rastet e tjera, por për përdorim normal është më se e mjaftueshme dhe nuk e rritni madhësinë e një telefoni tashmë të madh. Për ta bërë këtë, ata përdorin një guaskë polikarbonati mbi të cilën vendosin lëkurën më të cilësisë më të lartë dhe brenda një pëlhure mikrofibre që mbron sipërfaqen delikate të iPhone-it tuaj.

Butonat mbulohen nga vetë lëkura, por ruajnë një shtypje të shkëlqyer dhe çelësi i heshtjes është i aksesueshëm përmes një vrime të vogël. Këtë vit kemi edhe një risi shumë të rëndësishme: është e mbrojtur edhe pjesa e poshtme ku ndodhet lidhësi dhe altoparlanti Lightning, nuk është më i hapur si në modelet e viteve të mëparshme. Skajet bien në sy si në ekran ashtu edhe në kamerë për t'i mbrojtur kur vendosim iPhone-in tonë në çdo sipërfaqe.

Një prekje e shkëlqyer, një kapje e mirë dhe një kalim kohe që do të bëjë që kasa të marrë personalitetin e vet me shkëlqim, fërkim ... për të plakur një lëkurë që i reziston shumë mirë agresioneve të ditës. Megjithatë, një mungesë që për mua është e pafalshme: mungesa e MagSafe. Nëse nuk e përdorni këtë sistem Apple, me siguri do t'ju duket se nuk ka as rëndësinë më të vogël, por unë e përdor atë çdo ditë, vazhdimisht dhe se ky rast që të bën të biesh në dashuri kudo që ta shikosh nuk ka. e keni, është një bezdi.

Mendimi i redaktorit

Mujjo i qëndron besnik takimit të tij vjetor me modelet e reja të iPhone dhe kutitë e shkëlqyera prej lëkure që kombinojnë cilësinë e materialeve, dizajnin dhe përfundimet në një nivel të shkëlqyer. Sidoqoftë, mungesa e MagSafe në mënyrë të pashmangshme ia zvogëlon një yll. Por megjithatë, Është një nga kutitë më të mira që mund të blini për iPhone tuaj, pa më të voglin dyshim. E keni në dispozicion për të gjitha modelet iPhone 13 Pro dhe Pro MAX në Amazon, me dhe pa portofol në ngjyra të ndryshme:

 • iPhone 13 Pro Max pa portofol për 49,90 € (lidhje)
 • iPhone 13 Pro Max me portofol për 54,90 € (lidhje)
 • iPhone 13 Pro pa portofol për 44,90 € (lidhje)
 • iPhone 13 Pro me portofol për 49,90 € (lidhje)
Këllëf lëkure
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
44,99 a 54,99
 • 80%

 • Këllëf lëkure
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Lëkurë premium
 • Në dispozicion me dhe pa mbajtësin e kartës
 • Prekje e shkëlqyer

Contras

 • Mungesa e MagSafe

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.