Ne testuam HUB të karikimit të Xtorm's EDGE

Çfarë ndodh kur keni një MacBook, Apple Watch, AirPods, iPhone dhe iPad? Epo, përveç faktit që ju jeni një tifoz i devotshëm i Apple, ajo që keni është një problem serioz kur karikoni këto pajisje. Sikur të mos mjaftonte, disa si Apple Watch dhe AirPods nuk vijnë me furnizimin e tyre me energji elektrike kështu që shpesh mund të gjeni probleme madje edhe në lidhjen e tyre. Ne ju sjellim zgjidhjen përfundimtare për të gjitha problemet tuaja të karikimit në mënyrën më elegante, kompakte dhe të gjithanshme me këtë Xtorm HUB me karikim të shpejtë dhe USBC PD deri në 60W, zbulojeni me ne.

Materialet dhe dizajni

Xtorm tenton të vërë bast në thjeshtësinë dhe qëndrueshmërinë në materialet e saj. Ne kemi një produkt relativisht të hollë me buzë pak të ngushta që ofron një dizajn kompakt dhe relativisht të lehtë. Shtë ndërtuar në plastikë të bardhë dhe gri, me pjesën e jashtme që ka një prekje gome, siç ndodh me Rastet Silikone të vetë Apple. Ne gjejmë si referencë të vetme logon Xtorm në bazën e sipërme dhe asgjë tjetër të shquar. Në pjesën e pasme kemi një lidhje standarde, kablloja e bardhë e së cilës është e përfshirë në kutinë e produktit.

  • madhësia: X x 7,9 7,9 2,8 cm
  • pesha: 250 gram

Pjesa e përparme është për katër portat e karikimit, dy prej tyre USB-C dhe dy prej tyre porta USB-A 5V / 2,4A (36W) i aftë të sigurojë karikim të shpejtë të pajisjeve të pajtueshme, ose një ngarkesë ekuivalente me atë të karikuesit iPad për çdo pajisje iOS pa kërkuar konfigurimin e mëtejshëm. Në këtë front është vendi ku kemi gjithashtu një LED të vogël blu që do të na tregojë nëse HUB është aktualisht i lidhur dhe fuqia kalon nëpër qarqet e tij. Duhet të theksohet se kemi dy mënyra të përdorimit të tij, të sheshtë në tavolinë, ose me "bazën" e saj që na lejon të zvogëlojmë hapësirën duke e vendosur atë vertikalisht. një dizajn i suksesshëm që do të duket mirë në çdo tryezë.

Karakteristikat teknike

Kur them se është në gjendje të karikojë një MacBook dhe një iPad Pro në të njëjtën kohë, nuk kam pasur qëllimin më të vogël të ekzagjeroj, por nuk jeni të kënaqur me këtë, do të jeni në gjendje të karikoni një iPhone dhe një Apple Watch në të njëjtën kohë pa u bërë i çrregullt. Për të filluar ne kemi dy porta USB-A me karikim të shpejtë 3.0 nga 5V në 2,4A që ofrojnë një total prej 36W dalje, Kjo do të thotë që pajisjet me ngarkesa të shpejta të pajtueshme (pothuajse të gjitha) do të jenë në gjendje të ushqehen me atë energji pa ndonjë problem. Në rastin e iPhone dhe pjesës tjetër të pajisjeve iOS, maksimumi që do të marrim është fuqia e karikimit që do t'i atribuohet karikuesit iPad, domethënë rreth 12W, as që nuk është keq.

Më poshtë gjejmë dy porta USB-C që do të na lejojnë të marrim të gjithë performancën e karikimit të shpejtë të iPhone nëse kemi kabllon e nevojshme USB-C në Lightning, ose të karikojmë drejtpërdrejt MacBook Pro dhe iPad Pro (ndër të tjera) Meqenëse një nga portat USB-C PD është 30W dhe porta tjetër është deri në 60W, më shumë sesa fuqia e mjaftueshme. Akronimi "PD" i referohet faktit se ato janë porta USB të Dorëzimit të Energjisë, domethënë ato janë krijuar për të ofruar energjinë e nevojshme në një mënyrë të përshtatur për secilin produkt pa pasur rrezik prishjeje ose mbitensioni.

Përdorni përvojën

Xtorm është një markë që tashmë e kemi analizuar në më shumë se një rast në faqen tonë të internetit, ajo ka një seri produktesh të dedikuara për furnizimin me energji të pajisjeve mobile dhe është vendosur si markë që ofron besueshmëri, dhe kjo është Ne nuk duhet të "gërvishtemi" në pajisjet e karikimit pasi ato mund të na kushtojnë shumë neveri, në fakt shumica e zjarreve që shkaktohen në celularë janë për shkak të përdorimit të karikuesve me cilësi të ulët. Në këtë rast, Xtorm gjithmonë monton rezistorë me cilësi të lartë dhe sisteme mbrojtëse që parandalojnë këtë lloj gjëje të ndodhë, dhe për këtë arsye është një markë e besueshme, thjesht duke marrë parasysh materialet dhe çertifikatat e përdorura për prodhimin e produkteve të saj, ne po shkojmë për të dhënë numërime shumë shpejt. Përveç kësaj, ato zakonisht kanë një dizajn kompakt dhe të lehtë për tu transportuar, kështu që në vend që të marrësh tetë karikues udhëtimi, mjafton një.

Në testet e përdorimit ne kemi akuzuar një iPad 2018, një Apple Watch, një iPhone X dhe një Huawei P30 Pro në të njëjtën kohë pa vlerësuar ndonjë humbje të energjisë së karikimit në çdo kohë. E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, baza nuk është nxehur më shumë sesa normalja, duke ofruar temperatura të qëndrueshme dhe duke na dhënë kështu një qetësi shpirtërore shtesë se pajisja jonë është e sigurt. Padyshim që ky HUB EDGE nga Xtorm është tashmë edhe një në desktopin tim, Mund ta merrni nga 89 euro në faqen e saj të internetit (LINK) si dhe Komponentët e Amazon dhe PC.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.