Ne testuam rastet dhe pajisjet magnetike XVIDA për iPhone

Ardhja e MagSafe ka bërë aksesorë magnetikë për iPhone tonë në modë, por ka prodhues si XVIDA që na ofrojnë këto produkte që ne i analizojmë në këtë artikull për një kohë të gjatë.

MagSafe është sistemi i ri i fiksimit magnetik që Apple ka shtuar në iPhone 12 të ri, duke përfshirë një gamë të gjerë të aksesorëve (kutitë, karikuesit, mbajtësit e kartave ...) që përdorni forcën e magneteve për tu bashkangjitur në iPhone tuaj, i cili ka provuar se është shumë i përshtatshëm dhe praktik. Por çfarë nëse nuk kemi një iPhone 12? Apo nëse nuk duam të paguajmë çmimet që zakonisht kërkohen për pajisje zyrtare ose të çertifikuara? Epo, ne kemi zgjidhje të tjera si ato të ofruara nga XVIDA.

Këllëqe silikoni ose TPU për çdo model iPhone, në mënyrë që çdokush të mund të përdorë aksesorët magnetikë që ka marka vetë, dhe që shkojnë nga karikuesit e makinave te stendat, ngarkuesit desktop dhe madje edhe një bateri e lëvizshme që do të dalë së shpejti dhe që do t'i bashkangjitet iPhone tuaj vetëm kur të keni nevojë për të.

Këllëf magnetik TPU për iPhone 11 Pro Max

Projektimet e mbulesave të tyre janë përqendruar në marrjen e mbrojtjes së mirë pa e bërë iPhone-in tonë shumë të trashë. Materialet e mira, përfundimet e mira dhe kapja e shkëlqyeshme janë emëruesit e përbashkët të të gjitha mbulesave të saj, secila prej të cilave ka prekjen e vet pak dalluese që e diferencon atë nga të tjerat. Për shembull, kaseta iPhone 11 ka vrima për kamerën e pasme, duke lënë të mbuluar xhamin e modulit të kamerës.. Këllëfi prej silikoni për iPhone 11 Pro Max ka një dizajn me buzë të rrumbullakosura që duket me të vërtetë mirë me iPhone-in tonë, si dhe ngjyra mjaft të gjalla siç mund ta shihni në foto.

Këllëf magnetik silikoni për iPhone 11 Pro Max

Dhe rasti TPU për iPhone 12 Pro Max ka anët më të drejta, siç shënohet nga vetë dizajni i iPhone, me një model në të gjithë pjesën e jashtme që siguron një kapje të shkëlqyeshme të smartphone me kutinë dhe Butonat me pamje metalike theksohen nga kromi. Të gjitha mbulesat mbrojnë iPhone tuaj në 360º, duke mbuluar altoparlantët dhe mikrofonët, lidhësin e rrufesë, kamerën, etj.

Këllëf magnetik TPU për iPhone 12 Pro Max

Dhe për çfarë shërbejnë ato magnet që përfshijnë të gjitha kopertinat? Për të përdorur aksesorët XVIDA. Për të treguar se si funksionon ne kemi mbajtësen e raftit dhe ngarkuesit të makinës, një aksesor shumë praktik që e bën shumë më të lehtë vendosjen dhe heqjen e iPhone. ndërsa e mban të ngarkuar me një fuqi prej 7,5W. Kutia përfshin një karikues për një çakmak cigaresh me dy lidhje USB dhe kabllon USB në USB-C, të bërë prej najloni të thurur, dy detaje që vlerësohen dhe që nuk janë të zakonshme kur bleni këtë lloj aksesori.

Mbajtës i ngarkuesit magnetik të makinës XVIDA

Mbështetja e karikuesit është fiksuar shumë mirë falë mbështetjes së raftit që përfshin dhe që parandalon peshën e iPhone të shkaktojë që ajo të lëshojë vendin. Artshtë artikuluar, mund të vendoset horizontalisht ose vertikalisht dhe ka logon e markës XVIDA në pjesën e përparme që ndizet jeshile kur lidhet. Përveç të gjitha masave të përshtatshme të sigurisë, karikuesi përfshin një ventilator që shpërndan nxehtësinë që mund të gjenerohet.

Mendimi i redaktorit

Pas testimit të MagSafe në iPhone 12 Pro Max, përdorimi i aksesorëve magnetikë është me të vërtetë komod, por për momentin i kufizuar në modelin e fundit të iPhone. XVIDA na ofron mundësinë e përdorimit të këtij sistemi fiksimi me mbulesa dhe pajisje të të gjitha llojeve, pavarësisht modelit tonë iPhone. Sigurisht, aksesorët magnetik janë në përputhje me mbulesat e tyre, nuk është një sistem "standard". Cilësi e mirë e materialeve, përfundime të mira, mbrojtje e shkëlqyeshme dhe një sistem fiksimi i sigurt dhe i rehatshëm, me çmime shumë tërheqëse.. Ju mund t'i shihni të gjitha produktet e tyre në faqen e tyre zyrtare (lidhje) dhe nëse kur vendosni një porosi përdorni kodin ACTUALIDAD_XVIDA20 do të merrni një zbritje prej 20%. 

XVIDA
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
 • 80%

 • XVIDA
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: Maj 30 2021
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Mbulesa të dizenjove dhe materialeve të ndryshme
 • Mbërthimi i sigurt magnetik
 • Karikues makinash me të gjitha aksesorët e nevojshëm
 • E vlefshme për modele të ndryshme të iPhone

Contras

 • Nuk përputhet me MagSafe

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.