Zbulojmë 64 tiparet më të mira të iOS 11

iOS 11 u vu në dispozicion të zhvilluesve të hënën pas prezantimit që hapi WWDC. Që nga ajo kohë ne e kemi testuar atë dhe surprizat kanë qenë të shumta, kryesisht për mirë. Apple ka përfshirë në sistemin e saj të ri një numër të mirë risish për të cilat ai nuk bëri asnjë përmendje gjatë prezantimit, dhe këtu ne ju sjellim një përmbledhje të të gjitha gjërave që kemi mundur të gjejmë gjatë këtyre ditëve.

Edhe duke qenë një version i parë beta, iOS 11 funksionon më mirë se shumë nga versionet e së kaluarës, me një stabilitet të çuditshëm për të gjetur për të marrë katër ditë të llogaritura mes nesh. Edhe kështu, gabimet dhe të vogla Bugs ato janë të shpeshta gjatë përdorimit të përditshëm, gjë që nuk është pengesë për të mos u thelluar në të gjitha ato që ofron softueri i fundit në celular nga zyrat e Cupertino.

Shumë prej këtyre risive nuk do të përfaqësojnë një ndryshim rrënjësor për jetën e përditshme të shumicës së njerëzve, por ka edhe të tjera që padyshim do të bëjë të dukshme përmirësimin në përdorimin e iPhone në aspektet më të përditshme. iOS 11 të kujton në disa aspekte të iOS 7, sistemit operativ që bëri kalimin nga skeumorphism në 'design flat'. Jo sepse përfaqëson një ndryshim rrënjësor në nivelin vizual, por për shkak të të gjitha atyre aspekteve të vogla në sistem që duket se janë rimenduar nga e para me përdoruesin në mendje, duke u përpjekur të jenë më të dobishëm dhe të kontribuojnë më shumë.

I riu iOS 11 është plot me ato lajme të vogla që ju bëjnë të dëshironi përsëri iPhone dhe eksperimentoni në maksimum me të, megjithëse është e vërtetë që ka shumë për të depiluar dhe po aq për të lustruar. Por ju filloni me diçka dhe kanë mbetur edhe disa muaj të vlefshëm derisa të vihet në dispozicion të publikut të gjerë në shtator për t'u përmirësuar, përmirësuar dhe përmirësuar përsëri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   ADV dijo

  Përshëndetje ... një pyetje ... si është se jeni duke përdorur 11 nëse betat nuk kanë mbërritur ende? Unë jam pajtuar në beta dhe 11 nuk janë ende në dispozicion deri tani unë jam në 10.3.3 ...
  Oh nga rruga ju që jeni më të vetëdijshëm se unë për gjithçka që ndodh me mollën ... është e vërtetë që do të ketë një jailbreak për thashethemin e 11-të apo deri tani të pastër? Faleminderit qe na keni informuar !!

  1.    Serge Rivas dijo

   Përshëndetje, shumë mirë, versionet e para u dërgohen zhvilluesve dhe ata nuk i dërgojnë të gjitha menjëherë, ato dërgohen në valë. PS: Unë gabova që ju përgjigja dhe iu përgjigja Abelgg xD.

   1.    ADV dijo

    Hahaha faleminderit gjithsesi për shqetësimin dhe përgjigjen ... Unë isha duke e kontrolluar atë, por zhvilluesit duhet të paguajnë për një llogari zhvilluesi $ 99 ... dreq më mirë Unë pres që beta të lëshohen haha ​​... edhe një herë faleminderit për duke na informuar ...

 2.   abelgg dijo

  Përshëndetje atje! Urime për videon, sepse shumë prej tyre nuk u shpjeguan ose shpjeguan përmes kanaleve zyrtare të Apple.
  A keni arritur të aktivizoni «mos shqetëso gjatë ngasjes»?

  Ju faleminderit!

  1.    Serge Rivas dijo

   Përshëndetje shumë mirë, versionet e para u dërgohen zhvilluesve dhe ata nuk i dërgojnë të gjitha menjëherë, ato dërgohen në valë

 3.   psiko_pata dijo

  askush nuk i komenton këta të dy
  Unë i kam vënë në makrumors dhe ata më kanë injoruar

  testuar në ipad mini 2

  - lidhje safari. prekja e lidhjes me dy gishta hapet në një skedë të re (jo gjithmonë e drejtë)
  - mbajeni gishtin në link dhe tërhiqeni. Unë mund ta çoj atë në shiritin e adresave dhe pothuajse me siguri për të ndarë pamjen, por nuk mund ta provoj
  - në postë mund të tërhiqni një skedar të bashkangjitur në një postë të hapur me përbërje të re (duke e lënë atë të presë në fund të ekranit dhe të kërkoni një skedar të një postë tjetër të marrë)

  IOS 11 duket se ka implementuar "objektet OLE" që Windows 95 prezantoi në desktop. Tërhiq dhe lësho