Nesër mund të luani PlayStation 4 nga Mac-i juaj

Luaj në distancë në Mac Os

Shumë është thënë që nga nëntori i kaluar për synimet e Sony për të lejuar pronarët e PlayStation 4 të "Luajnë në distancë" me sistemet Mac OS. Më në fund e kemi këtu, dhe është ajo Sot dhe nesër është kur Sony do të lëshojë këtë azhurnim në sistemin operativ PlayStation 4, versioni 3.50, i cili do t'u lejojë përdoruesve të Luajnë në distancë me kompjutera Mac OS. Sony ka testuar këto funksione për një kohë të gjatë në funksionin beta, por kjo nuk përfshinte versionin e përdorimit në distancë për Mac, megjithatë duket se versioni përfundimtar e bën, të paktën kjo është konfirmuar nga vetë Sony. Pronarët e kompjuterëve PlayStation 4 dhe Mac mezi po e presin atë.

Falë këtij funksioni ne mund të lidhim DualShock 4 (kontrolluesi PlayStation 4) direkt në sistemin tonë Mac të jetë në gjendje të luajë. Sigurisht, ato duhet të plotësojnë një seri kërkesash, atëherë kur të kemi konfiguruar pajisjen, Playstation 4 përmes "përdorimit në distancë" do të krijojë një transmetim transmetues përmes rrjetit tonë të internetit në shtëpi, atëherë kompjuteri Mac do të lidhet automatikisht për të na ofruar një dublikatë të imazhit, por direkt në kompjuterin tonë.

Me këtë azhurnim ne do të zgjerojmë mundësitë e përdorimit në distancë të PS4, kështu që ju të mund të punoni si me Windows PC ashtu edhe me Mac. Përdorimi në distancë në PC / Mac do të jetë i pajtueshëm me:

 • dritaret 8.1
 • Windows 10 ose më vonë
 • OS X 10.10
 • OS X 10.11

Ju do të jeni në gjendje të zgjidhni midis opsioneve të rezolucionit të mëposhtëm dhe shpejtësisë FPS, varësisht nga gjerësia e lidhjes suaj

 • Opsionet e rezolucionit: 360p, 540p, 720p  (parazgjedhur: 540p)
 • Shkalla e kornizës: Standard (30 fps), I lartë (60fps)  (parazgjedhur: Standard)

Siç kanë treguar ata, ne duhet të lidhim telekomandën DualShock 4. përmes USB. Për fat të keq, ne nuk gjejmë rezolucione mbi ato 720p, megjithëse do të jetë më se e mjaftueshme për të na nxjerrë nga telashet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.