Netatmo njofton lajmet e saj HomeKit në IFA 2017

Netatmo sapo ka njoftuar produktet e saj të reja në përputhje me HomeKit në IFA 2017 në Berlin: disa valvola të reja termostatike që ju lejojnë të kontrolloni temperaturën e shtëpisë tuaj dhomë pas dhome Dhe falë Siri ju mund të kontrolloni me zërin tuaj nga kudo.

Por gjithashtu ka njoftuar diçka të parashikuar shumë nga ata që tashmë kanë një nga kamerat e tyre të sigurisë ose janë duke pritur t'i blejnë ato: Netatmo Welcome dhe Netatmo Presence do të jenë në përputhje me HomeKit falë një azhurnimi të firmuerit që do të jenë në dispozicion për ju si për modelet tashmë të shitura ashtu edhe për ato të ardhshme që janë blerë.

Valvulat e radiatorit inteligjent janë në dispozicion tani dhe do t'ju lejojnë të kontrolloni temperaturën e secilës dhomë nga distanca. Me kursime të energjisë deri në 37% ato garantojnë mirëqenien e shtëpisë tuaj pa humbur ngrohje. Ato janë të përshtatshme për të gjitha llojet e radiatorëve, si me ngrohje qendrore dhe individuale, dhe nëse tashmë keni valvola termostatike konvencionale, instalimi i tyre është shumë i thjeshtë.. Nëse keni valvola normale, është më mirë të keni një specialist që t'i instalojë ato për ju. Valvulat lidhen me një qendër pa tel dhe kjo qendrore është ajo që lidhet me internetin duke përdorur rrjetin tuaj WiFi.

Netatmo Presence, kamera e jashtme e sigurisë dhe Netatmo Welcome, kamera e brendshme e sigurisë me njohjen e fytyrës, do të marrin azhurnime të reja të firmuerit që do t'i bëjë ata të pajtueshëm me HomeKit. Falë ndryshimeve që Apple ka bërë në platformën e saj, tani është e mundur të certifikohet si HomeKit i pajtueshëm përmes softuerit, pa pasur nevojë për të bërë ndryshime harduerësh, dhe Netatmo nuk ka dashur ta humbasë këtë mundësi, diçka që përdoruesit e saj do ta vlerësojnë shumë. Falë HomeKit ju mund ta kontrolloni kamerën me zë, ta përdorni për automatizime me pajisje të tjera të përputhshme dhe t'i përdorni me aplikacionin Home.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.