Netflix prezanton mundësinë e abonimit të jashtëm në iOS

Abonim Netflix jashtë iOS

Netflix, shërbimi i argëtimit në internet, ka krijuar një buton të ri përmes të cilit na jep mundësinë të abonohemi në platformë në mënyrë të pavarur pa kaluar nëpër Apple. Në iOS, nëse duam të abonohemi në një platformë, mund ta bëjmë direkt përmes iPhone ose iPad dhe kjo pasqyrohet në llogarinë tonë iCloud. Një mënyrë e thjeshtë dhe gjithashtu e dobishme për të parë se sa gjëra jemi abonuar. Normalisht ne mund të abonohemi edhe nga jashtë përmes vetë platformës. Deri tani duhej të shkonim në faqen që dëshironim, të paktën në Netflix. Por një buton është shtuar na largon nga spektri i Apple dhe na çon tek ai për t'u regjistruar.

Si pjesë e ndryshimit që Apple po bën me politikat e mëparshme shumë kufizuese të saj App Store, kompania amerikane ka lejuar mundësinë që aplikacionet të shtojnë një sistem në mënyrë që abonimet të bëhen nga jashtë kontekstit të Apple. Kjo do të thotë se nga ana e Netflix, kur abonoheni përmes iPhone ose iPad, ne nuk duhet të bëjmë më gjithçka në Apple. Mund të largohemi nga ajo zonë dhe të abonohemi drejtpërdrejt me Netflix. Më mirë për kompaninë, e njëjta gjë për ne, përdoruesit.

me anë të një butoni Jemi informuar se po braktisim aplikacionin e vetë Netflix në iOS dhe se po çojmë në një shërbim ueb jashtë kompanisë Apple dhe për këtë arsye çdo transaksion që kryhet nuk varet më nga Apple dhe nuk është nën kontrollin e mjeteve të kompanisë. siguria:

Do të largoheni nga aplikacioni dhe do të shkoni në një faqe interneti të jashtme. Çdo llogari ose blerje e bërë jashtë këtij aplikacioni do të menaxhohet nga zhvilluesi "Netflix". Llogaria juaj e App Store, mënyrat e regjistruara të pagesës dhe funksionet e lidhura, si menaxhimi i abonimit dhe kërkesat për rimbursim, nuk do të jenë të disponueshme. Apple nuk mban përgjegjësi për privatësinë ose sigurinë e transaksioneve të kryera nga ky zhvillues.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.