Netro Sprite, një kontrollues inteligjent i ujitjes

Automatizimi në shtëpi dhe pajisjet inteligjente kanë ardhur për t'i bërë më të lehtë detyrat tona, dhe nëse ekziston një detyrë që është një sfidë e plotë për shumicën e njerëzve, është kujdesi për kopshtin. Lotimi i lëndinës për ta mbajtur atë në gjendje optimale gjatë gjithë vitit dhe mbajtja e pjesës tjetër të bimëve në shtëpinë tuaj në gjendje të përsosur nuk është një detyrë e lehtë., ideal për një pajisje si Netro Sprite.

Një kontrollues i ujitjes i lidhur në internet, me qasje në distancë nga kudo në botë nga smartphone-i juaj dhe me një numër të madh opsionesh konfigurimi duke filluar nga specifikimi i llojit të bimës dhe terrenit deri në krijimin e një ujitje plotësisht automatike pa pasur nevojë të ndërhyni fare. Ne e kemi testuar atë dhe do t'ju tregojmë se si funksionon.

Especificaciones

Ky kontrollues Netro Sprite është i disponueshëm në dy modele, njëri që mbështet deri në 6 zona të ndryshme ujitjeje dhe modeli që ne analizojmë në këtë artikull që mbështet deri në 12 zona ujitëse, gjithmonë me një valvul të vetëm master. Çdo zonë ujitje lejon një programim të ndryshëm, dhe në të mund të specifikoni llojin e bimës që do të ujitet, tokën dhe madje edhe nëse terreni ka ndonjë prirje që mund të ndikojë në ujitje tuaj. Ju gjithashtu mund të vendosni lloje të ndryshme të ujitjes në secilën zonë, nga ujitja për bimë të pikturuara kohët e fundit që kanë nevojë për më shumë ujë, në lotime më sipërfaqësore dhe të shpeshta, ose lotime më të thella dhe sporadike.

Lidhja e saj WiFi (vetëm rrjetet 2,4GHz) lejon që kontrolluesi Netro të jetë i lidhur përgjithmonë në internet dhe kështu të jetë në gjendje të dijë kushtet e motit në zonë. Kjo është mësuar të vlerësoni ujitje që ju nevojitet bazuar në pjesën tjetër të parametrave që keni konfiguruar, dhe jo vetëm shiun, por edhe rrezet e diellit, lagështia, etj.. Përveç që përdoret për t'u lidhur në internet, përdoret gjithashtu për ta kontrolluar atë nga aplikacioni kudo që të jeni, qoftë përmes një lidhje WiFi ose 4G. Përveç kësaj, Netro së shpejti do të ketë sensorë opsionalë (lidhje) që ju mund t'i merrni për të zbuluar kushtet reale të terrenit dhe mjedisit dhe që i dërgojnë informacionin kontrolluesit.

instalim

Netro Sprite është projektuar në mënyrë që instalimi mund të kryhet nga kushdo pa pasur nevojë për njohuri rreth sistemeve të ujitjes ose energjisë elektrike, veçanërisht nëse tashmë keni të instaluar një shofer. Mbulesa e përparme hiqet lehtësisht falë lidhjes së saj magnetike, duke ekspozuar të gjithë sistemin e lidhjes Netro Sprite. Bëni një foto se si i keni vendosur kabllot në kontrolluesin tuaj të vjetër dhe thjesht duhet t'i vendosni në të njëjtën mënyrë në këtë Netro Sprite të ri. Për këtë nuk ju duhet as kaçavidë, pasi që kabllot futen duke shtypur butonin e sipërm.

Pasi të instalohen, mund ta rregulloni atë në mur duke përdorur prizat dhe vidat që përfshihen në kuti. Isshtë një pajisje e lehtë (230 gramë) kështu që mund ta vendosni kudo, për sa kohë që është e mbrojtur nga rrezet e diellit dhe nga shiu. Në rast se kjo është e pamundur, gjithmonë mund ta vendosni brenda një kutie të jashtme për ta mbrojtur nga agresionet mjedisore. Punon me një adaptor të rrymës (24VAC, 50 / 60Hz, 800mA) që mund ta blini veç e veç, nuk ka rëndësi lidhja sepse kabllot shkojnë direkt te kontrolluesi.

kërkesë

Për përdoruesin, gjëja më e rëndësishme është aplikimi i tij, sepse pasi të instalohet shoferi, ai mund ta harrojë atë përgjithmonë. Dhe aplikacioni Netro, të cilin mund ta shkarkoni nga App Store falas (lidhje), është një shembull i si të merrni opsione shumë të përparuara të disponueshme për këdo. Disa minuta duke shfletuar menutë (përkthyer në spanjisht) dhe do të keni konfiguruar sistemin tuaj të ujitjes për ta harruar atë përgjithmonë.

Ju keni të gjitha llojet e opsioneve, nga plotësisht manual te plotësisht automatik, përmes programimit që mund t'i përshtatni sipas dëshirës tuaj. Por nëse blini një sistem si Netro Sprite gjëja logjike është t'i besosh atij për të bërë punën e tij siç e di më mirë, dhe ai di ta bëjë atë mjaft mirë. Konfigurimi është shumë i thjeshtë: krijoni zonat e ujitjes, specifikoni llojin e impiantit për secilën zonë dhe lini që programimi inteligjent të bëjë pjesën tjetër. Nëse doni diçka më të përparuar dhe të personalizuar, mund ta bëni pa asnjë problem.

Aplikim Do t'ju informojë për ujitjen që kryen, sasinë e ujit të përdorur dhe planifikimin që ka vlerësuar për ditët në vijim. Ju do të jeni në gjendje të njihni kushtet meteorologjike të ditëve të mëparshme dhe të shihni se çfarë modeli ujitje është përdorur bazuar në to, madje mund të shtoni kufizimet e mundshme të ujitjes që janë në zonën tuaj, në mënyrë që aplikimi t'i marrë ato parasysh.

Mendimi i redaktorit

Pas disa javësh duke përdorur kontrollorin inteligjent të ujitjes Netro Sprite nuk mund të isha më i kënaqur me mënyrën e funksionimit. Pasi të instalohet dhe konfigurohet aplikacioni, ju do të harroni gjithnjë ujitjen e kopshtit tuaj sepse sistemi Netro kujdeset për gjithçka, nëse dëshironi. Një numër i madh i opsioneve të konfigurimit dhe një aplikacion shumë i lehtë për t'u përdorur për një kontrollues të ujitjes që ka një çmim vërtet interesant, shumë i ngjashëm me kontrolluesit e tjerë shumë më të komplikuar për tu trajtuar dhe bazik. E keni në dispozicion në dy modele:

 • Netro Sprite 6 zona 99,99 € (lidhje)
 • Netro Sprite 12 zona 119,99 € (lidhje)

Për momentin ata nuk kanë modelin që përfshin ushqyesin. Duke kujtuar se specifikimet e tij janë 24VAC, 50 / 60Hz dhe 800mA, ju mund ta merrni në çdo dyqan të specializuar, dhe mos u shqetësoni për llojin e lidhjes sepse kabllot shkojnë drejt e në kontrollues.

sprite netro
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
99,99 a 119,99
 • 100%

 • sprite netro
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Ngarje
  Redaktori: 90%
 • Përfitimet
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Instalim i shpejtë dhe i lehtë
 • Dizajn i kujdesshëm
 • Operacion shumë intuitiv
 • Instaloni, konfiguroni dhe harroni ju përgjithmonë
 • Shumë opsione konfigurimi ose 100% automatikisht
 • Hyrja nga kudo përmes internetit

Contras

 • Jo rezistent ndaj ujit
 • Nuk përfshin ushqyesin

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Michael. C dijo

  Unë e kam atë për më shumë se një vit, dhe i kënaqur. Më erdhi me karikuesin amerikan, i cili mbështet vetëm 120V. Unë nuk e kuptova atë, dhe kur e lidha në rrjetë, unë vërtet. Për fat të mirë unë isha në gjendje të përdorja transformatorin e kontrolluesit të mëparshëm, pasi ai ishte i të njëjtit tension (duhet ta merrni parasysh këtë, nëse nuk i ndërroni valvulat solenoide). Unë kam ujitjen në 100% automatike, dhe perfekte