Newton (CloudMagic) azhurnohet, duke përmirësuar kështu performancën në iOS 10

njuton

Njutoni është ai aplikacion email që ka përfunduar duke na pushtuar të gjithëve. Në rast se nuk e dini akoma, Newton është evolucioni i CloudMagic, klienti më i popullarizuar i postës elektronike multiplatforme. Ekipi i zhvillimit të Newton është gjithmonë në kërkim të lajmeve në iOS, megjithatë, duket se ky azhurnim në iOS 10 i bëri ata paksa të mbytur, duke ofruar një numër funksionesh që mungonin pak. Kështu që, Newton është azhurnuar sot për të përmirësuar performancën në iOS 10, në fakt, nuk ka shtuar një funksionalitet të vetëm. Ne gjithashtu kujtojmë se Newton ka një aplikacion fantastik për Apple Watch që na lejon të menaxhojmë postën nga kyçi i dorës.

Këto janë përmirësimet që Newton ka shtuar në aplikacionin e tij të postës elektronike dhe që tashmë mund t'i gjejmë në App Store iOS, duke e çuar aplikacionin në version 9.1.19:

 • Rregulluar problemin që Remote Wipe nuk po sinkronizohej si duhet
 • Përmirësimet e sirtarit të navigimit
 • Zgjidhën problemet që ndodhën me postat elektronike të lexuara, ata nuk arritën të sinkronizohen dhe ata u kthyen në kutinë si "të palexuar"
 • Njoftimet e personalizuara në ekranin iOS 10 funksionojnë përsëri në mënyrë të qëndrueshme
 • Përmirësimet e performancës dhe stabiliteti i përgjithshëm i aplikacionit për të shmangur përplasjet

CloudMagic ishte një aplikacion krejtësisht falas, pasardhësi i tij, Newton, nuk është. Aplikacioni mund të testohet por përfundon me kosto pajtimi deri në 49,99 €. Ai zë 120 MB dhe është përkthyer në gjuhë të panumërta. I përputhshëm me çdo pajisje iOS mbi iOS 8.0, në dispozicion në multiplatform për PC, macOS, Android dhe çdo pajisje iOS në mënyrë universale.

Shameshtë një turp i vërtetë që pajtimi është kaq i shtrenjtë, realiteti është që CloudMagic (tani Newton) funksionon shumë mirë, dhe kur mësohesh me shërbimet e tij është e vështirë të kthehesh te të tjerët. Sidoqoftë, Nëse nuk vendosni të paguani, ne ju rekomandojmë Outlook si aplikacioni i dytë më i mirë për menaxhimin e postës elektronike për iOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Biçikletë dijo

  Ekziston edhe Shkëndija, e cila është pak më e mirë për mua sesa pikëpamja.