Karikuesi i ri MagSafe është dy herë më i ngadaltë se një ngarkues kabllor

Shumë prej jush tashmë do të keni në duart tuaja iPhone 12 ose iPhone 12 Pro i riSidoqoftë, po na lexoni edhe nga këto pajisje devices Pajisjet e reja që shoqërohen gjithashtu nga MagSafe i ri, ngarkuesi i ri pa tel i Apple. Duket se MagSafe do të japë shumë për të folur, ne ju kemi thënë se kjo Mbushësi i ri pa tel i Apple mund të lërë shenja në disa raste, dhe tani ju sjellim një krahasimi që konfirmon se MagSafe i ri është 20% më i ngadaltë se ngarkuesi kabllor. Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet ...

Gjithçka duhet thënë, është mjaft e qartë që karikimi pa tel, pavarësisht sa MagSafe kemi, nuk do të jetë kurrë i njëjtë me ngarkimin kabllor, po, siguron avantazhe të tjera siç është komoditeti i karikimit të pajisjes sonë kur vendosni atë në një sipërfaqe, shumë e dobishme për tryezën tonë të shtratit për shembull. Siç e shihni në rishikimin e mëparshëm, një nga më të mirët që kam parë me leje nga iPhone News, Gazetarja e Wall Street Joanna Stern na mëson të gjitha më të rejat në lidhje me iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro nga fusha e Stadiumit MetLife, dhe bën një përmendje të MagSafe të ri. Në pamjen e ekranit që shihni në fillim të këtij postimi mund të shihni se siose një karikim deri në 50% të kapacitetit të iPhone 12 mund të zgjasë 1 orë me MagSafe, gjysmë ore më pak se çdo ngarkues wireless, kështu që diçka mund të arrihet me MagSafe.

Mbani mend, le ta krahasojmë atë me një Mbushës USB-C 20W dhe zbulojmë se karikimi deri në 50% zgjat vetëm 28 minuta, domethënë 32 minuta më pak sesa duhen për të karikuar MagSafe të ri. Por siç themi, është e qartë që një ngarkues wireless kërkon më shumë kohë, ai kurrë nuk do të varet nga ngarkuesi USB-C, pavarësisht sa na thonë. Unë gjithashtu ju them, ky MagSafe i ri dhe mundësia e përdorimit të aksesorëve të tjerë që përfitojnë nga kjo sipërfaqe magnetesh është një nga risitë që më pëlqente më shumë për iPhone-in e ri, kështu që nuk duhet t'i heqim aspak ato. Dhe për ju, çfarë mendoni për teknologjinë e re MagSafe të iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro të ri?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Wanda dijo

    Ajo që unë mendoj është se karikimi pa tel është një lojë e vërtetë. Nëse celulari duhet të jetë akoma në një vend, duke u ngarkuar, është e njëjta gjë të fusësh një kabëll sesa ta vendosësh në një sipërfaqe. Unë kam parë zgjidhje pa kuptim, por si kjo, pak.