Karikuesi MagSafe do të kufizohet në 12W në iPhone 12 Mini

Mbushës MagSafe dhe mëngë silikoni MagSafe

Një nga risitë e ngjarjes së fundit në Apple ishin karikuesit MagSafe i cili, së bashku me sistemin e ri të karikimit magnetik të të gjitha modeleve të iPhone 12, do të përshtateshin në një simbiozë perfekte për të ngarkuar pajisjet "pa tel" (mos harroni se karikuesi është i lidhur me kabllo), dhe me karikim të shpejtë duke siguruar 15W.

Sidoqoftë, në një dokument të fundit mbështetës të Apple, i disponueshëm në kjo lidhje, tregon se Karikuesi i ri MagSafe do të kufizohet në fuqinë maksimale 12W kur përdoret me modelin e ri iPhone 12 Mini. Në këtë mënyrë, karikuesi do të funksiononte ndryshe nga ai që ofron me pajisjet e tjera ku do të arrinte 15W.

Apple tregon se iPhone 12 Mini mund ta arrijë këtë 12W me një adaptor USB-C që plotëson ose tejkalon 9V / 2.03A. Për pjesën tjetër të modeleve të iPhone 12, 15W do të arrihej me një adaptor USB-C 9V / 2.22A ose 9V / 2.56A. Përkundër kësaj, Apple tregon se fuqia e dhënë në cilindo prej modeleve të iPhone 12 do të varet nga disa faktorë, përfshirë temperaturën e sistemit në çdo kohë.

Dokumenti mbështetës gjithashtu përmend atë kur aksesorët lidhen përmes portës Rrufeja të tilla si EarPods që nuk përfshihen më në kuti, Fuqia e ngarkuesit MagSafe është e kufizuar në 7,5W për të përmbushur standardet rregullatore. Kjo është e zbatueshme për të gjitha modelet e iPhone.

Apple jo vetëm që na siguron këto të dhëna të energjisë së karikuesit, por gjithashtu na tregon se si duhet t'i përdorim ato për të karikuar pajisjet tona. Karikuesi MagSafe duhet të futet në adaptor dhe në një prizë elektrik përpara se të lidhet me iPhone. për të parë nëse mund të japë në mënyrë të sigurt fuqinë e plotë. Nëse e lidhim karikuesin në iPhone përpara se ta lidhim me prizën e rrymës, është më mirë që ta heqim iPhone-in nga ngarkuesi, të presim tre sekonda dhe ta rilidhim përsëri në mënyrë që MagSafe të sigurojë fuqinë maksimale të karikimit.

Karikuesi MagSafe është në dispozicion për 45 € në Apple Store ndërsa iPhone 12 Mini mund të rezervohet nga kjo e Premte e ardhshme, 6 nëntor.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   daniel f. dijo

  Ku e keni parë MagSafe prej 39 €? Çmimi është 45 €.
  Dërgoni atë kod zbritjeje.

  1.    Aleks Vicente dijo

   E gjithë arsyeja në botë. Gabimi ynë, ne e korrigjojmë atë!