Karikuesi MagSafe Duo është i papajtueshëm me karikimin e shpejtë të serisë Apple Watch 7

MagSafe Duo

Shumë prej jush tashmë do ta kenë të renë në kyçet e dorës Seria Apple Watch 7. një modeli i ri i vazhdimësisë, Thashethemet për një ridizajnim gjithëpërfshirës, ​​i cili vjen me një ekran më të madh dhe disa risi ndër të cilat është karikimi i shpejtë. Dëshironi të përdorni MagSafe Duo për ta ngarkuar atë? harroni të keni këtë ngarkesë të shumëpritur të shpejtë, dyshja e ngarkuesit Apple është e papajtueshme me karikimin e shpejtë të Apple Watch Series 7 ...

E vërteta është se kjo MagSafe Duo ka më shumë probleme nga sa pritej. Koncepti bëhet thelbësor për këdo që ka një iPhone dhe një Apple Watch, është ngarkuesi i përsosur për të shkuar në një udhëtim për shembull, por me iPhone 13 Pro ne kemi parë tashmë problemet e tij të para të pajtueshmërisë për shkak të modulit të ri të kamerës dhe modelin e ngarkuesit. Tani siç diskutuam, ne do të humbim ngarkimin e shpejtë të Apple Watch Series 7 nëse duam ta ngarkojmë me këtë MagSafe Duo të ri që nga kjo i pajtueshëm vetëm me karikuesin më të ri magnetik USB-C të shpejtë, nuk është e mundur të përdorni MagSafe Duo për të përdorur një nga veçoritë kryesore të orës së re inteligjente Apple. Sipas shënimeve më të fundit të mbështetjes për Apple Watch Series 7 dhe MagSafe Duo:

Ngarkuesi MagSafe Duo nuk mbështet karikimin e shpejtë me serinë Apple Watch 7. Për të karikuar shpejt Apple Watch Series 7, përdorni kabllon e ngarkimit të shpejtë magnetik USB-C të Apple.

Clearshtë e qartë se është gjithnjë e më e nevojshme që Apple të bëjë një hap drejt USB-C në të gjitha pajisjet e saj, që dhe përtërini gamën e aksesorëve ndër të cilët është MagSafe Duo. Ashtë turp që Le të humbasim një nga tiparet e yjeve të Apple Watch Series 7 pasi të kemi disbursuar gati 150 euro që kushton MagSafe Duo... Dhe për ju, çfarë mendoni për të gjitha këto probleme përputhshmërie të karikuesit të yjeve të Apple me pajisjet e reja?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Xavi dijo

    Një mashtrim dhe shaka është Duo MagSafe.