Ngjarja e Apple në Mars do të anulohej tashmë për shkak të koronavirusit

Disa media po pretendojnë këtë anulim të një ngjarjeje e cila nuk kishte as një konfirmim zyrtar. Ka shumë lajme që i gjejmë për më të mundshmet anulimi i fjalës kryesore që pritej për 31 Marsin e ardhshëm, kështu që kompania Cupertino ka të ngjarë të mos mbajë ngjarjen e saj këtë muaj.

As nuk është se ne tashmë kemi pasur ftesa në tryezë dhe nuk ka asnjë deklaratë zyrtare nga kompania pasi ato nuk kanë njoftuar asgjë zyrtarisht. Logjikisht, mediat e dinë që ky mars zakonisht ka një prezantim të Apple, i pari i vitit, por kësaj here duket se Do të jetë koha të presim edhe pak për të parë lajmet.

Ky anulim i mundshëm i ngjarjes nuk është se është diçka që na befason duke parë sasinë e ngjarjet që anulohen nga virusi Covid-19Përkundrazi, krejt e kundërta, pasi është një masë e drejtpërdrejtë për të shmangur ngjitjen e më shumë njerëzve. Ne duhet të mendojmë se njerëz nga e gjithë bota udhëtojnë drejt kryesorëve dhe ka vende të tilla si Kina ose kohët e fundit Italia, që tani askush nuk lejohet të largohet nga vendi dhe kjo i ndërlikon të gjitha logjistikat me mediat, etj.

Në të vërtetë nuk plotësohen të gjitha kushtet e nevojshme të sigurisë për të kryer një ngjarje në të cilën njerëzit mund të infektohen nga koronavirusi i ri, kështu që me të vërtetë vendimi më i mirë është të shtyni të gjitha këto ngjarje dhe të prisni. Shtë e vërtetë që një kompani si Apple ka pasur një program të shënuar që nga fillimi i vitit dhe është e vështirë të organizohet me këto pengesa, por parandalimi është më i mirë se kurimi dhe në këtë Apple gjithashtu dëshiron të jetë një shembull për atë edhe pse zyrtarisht nuk dimë asgjë, ka më shumë gjasa që këtë muaj të mos kemi një kryesor.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.