Ngjarja e prezantimit të iPhone mund të ndiqet në YouTube drejtpërdrejt

Ngjarja në YouTube e iPhone 11 2019

Çdo vit, Apple kufizon mundësinë për të parë fjalët kryesore që kryen çdo vit në pajisjet e Apple, aplikacione specifike dhe shfletuesit. Megjithatë, në muajt e fundit, ne kemi parë se si Apple po hapet më shumë dhe ka filluar të ofrojë produktet e saj (Apple Music në Amazon Echo) dhe teknologjinë (TV nga prodhues të ndryshëm me mbështetjen AirPlay) palëve të treta.

Në një lëvizje, e cila vetëm e konfirmon atë Apple dëshiron të arrijë një numër më të madh të njerëzve dhe / ose klientëve të mundshëmTani që shitjet e iPhone dhe telefonia në përgjithësi nuk po vazhdojnë, kompania me bazë në Cupertino ka njoftuar se prezantimi kryesor i iPhone të ri 2019 do të jetë në gjendje të ndiqet drejtpërdrejt përmes kanalit të saj në YouTube.

Kjo është hera e parë që Apple përdor platformën YouTube për të transmetuar një nga ngjarjet e saj, duke e lejuar atë arrijnë një numër më të madh të njerëzve duke qenë të disponueshëm në të gjitha platformat e tregut. Prezantimi i gjeneratës së iPhone për 2018, mund të ndiqet vitin e kaluar në Twitter. Duket se nuk e pati suksesin ose audiencën e pritur dhe këtë vit ai ka zgjedhur YouTube, platformën më të madhe të videos në botë.

Ndiqni atë me iPhone News

Ekipi që është pjesë e podcastit iPhone Actualidad, ne do të ndjekim përmes kanalit tonë YouTube duke komentuar të gjitha lajmet që prezantohen gjatë ngjarjes, duke treguar imazhe të produkteve që janë paraqitur, jo imazhin e drejtpërdrejtë siç bëmë në WWDC të fundit 2019.

Nëse ju jeni një nga ata që dëshiron të ndjekë ngjarjen në gjuhën e saj origjinale, pa ndërprerje ose komente, dhe ta bëjë atë nga ndonjë pajisje, sipër unë ju lë lidhje direkte në kanalin YouTube ku mund ta ndiqni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.