Ngjarja më 15 shtator do të përqëndrohet në Apple Watch dhe iPad sipas Gurman

Dje ishte një ditë kyçe që të gjithë po prisnim me krahëhapur. Ne e dinim se diçka do të ndodhte, por nuk e dinim se çfarë. Shumë siguruan se do të shohim produkte të reja. Ndërsa rrjedhësit e tjerë ishin më të rezervuar ndaj kësaj ideje dhe siguruan se do të kishte vetëm një ftesë për një kryesor të ardhshëm. Më në fund, njoftimi ishte një ngjarje e re virtuale më 15 shtator stafetuar nga Apple Park. Sidoqoftë, tani fillon kërcimi i thashethemeve për atë që do të shohim në këtë prezantim. Mark Gurman, i cili kishte të drejtë me atë që ndodhi dje, siguron që do të jetë një ngjarje vetëm për Apple Watch dhe lajmet e reja në iPad.

Apple Watch dhe iPad, për shtator dhe iPhone 12 për tetor

Koha fluturon. Isshtë parulla e zgjedhur nga Apple për të njoftuar prezantimin e ri telematik për shkak të koronavirusit që do të zhvillohet në 15 shtator. Përveç kësaj, kjo është prezantimi i parë që përfshin një ftesë në realitetin e shtuar dhe që na lë disa të dhëna të asaj që do të shohim javën e ardhshme. Nga ana tjetër, ka shumë thashetheme rreth këtij prezantimi: çfarë do të shohim, sa do të shohim dhe sa larg Apple do të na mësojë për të gjitha produktet e saj të reja.

Shumica e zërave, përfshirë ata të Jon Prosser dhe Mark Gurman sigurojnë që ngjarja e javës së ardhshme t'i kushtohet modele të reja Apple Watch dhe iPad Air 4 të ri. Ne pritet të shohim dy modele të reja Apple Watch. Nga njëra anë, Seria e re 6 me sensorë të rinj për të përcaktuar oksigjenin në gjak dhe përmirësime në aspektet që lidhen me shëndetin dhe një Seri e re 'SE' që do të ishte një model më i neveritshëm siç bëri Apple me iPhone SE.

Nga ana tjetër, nga ana e iPad pritet të shohim iPad Air 4 i ri me një dizajn krejtësisht të ri që do të ngjajë me iPad Pro që ndalon butonin Home dhe kornizat përgjithmonë. Ne gjithashtu mund të kemi një rimodelim të Touch ID në butonin e energjisë dhe lajme në ekran që do të arrinin në 10.8 inç.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.