Ngjarjet në App Store do të jenë të disponueshme javën e ardhshme

Ngjarjet e Apple Store

Një nga funksionet që Apple prezantoi në WWDC 2021 të fundit brenda veçorive të reja të iOS 15 dhe iPadOS 15, dhe që ka kaluar pa dhimbje e lavdi mes përdoruesve, Është mbështetja që zhvilluesit kanë për të krijuar ngjarje për aplikacionet e tyre.

Ky funksionalitet do të fillojë të jetë i disponueshëm që nga e mërkura 27 tetor Dhe tani e tutje, zhvilluesit që duan të fillojnë ta përdorin atë tani mund të planifikojnë ngjarjet e tyre përmes App Store Connect.

Apple e ka bërë këtë njoftim përmes faqes së internetit që Apple vë në dispozicion të komunitetit të zhvilluesve. Ngjarjet brenda App Store do të lejojnë zhvilluesit promovoni konkurse, transmetime të drejtpërdrejta, premiera filmash, ngjarje speciale… Për përdoruesit që nuk e kanë bërë ende këtë, shkarkoni dhe provoni aplikacionin.

Duke filluar nga java e ardhshme, ngjarjet tuaja brenda aplikacionit mund të zbulohen drejtpërdrejt në App Store, duke ju dhënë një mënyrë krejtësisht të re për të shfaqur ngjarjet tuaja dhe për të zgjeruar shtrirjen tuaj. Tani mund të krijoni ngjarje nga aplikacioni në App Store Connect dhe të planifikoni që ato të shfaqen në App Store. Këto ngjarje në kohë, të tilla si garat e lojërave, premierat e filmave dhe përvojat me transmetim të drejtpërdrejtë, mund t'i inkurajojnë njerëzit të provojnë aplikacionin tuaj, t'u ofrojnë përdoruesve ekzistues mënyra të reja për të shijuar aplikacionin tuaj dhe t'u japin përdoruesve të mëparshëm arsye për t'u rikthyer. Ngjarjet do të shfaqen në App Store në iOS 15 dhe iPadOS 15 duke filluar nga 27 tetori 2021

Ngjarjet në aplikacion do të shfaqen në kartat e ngjarjeve në App Store që përfshin imazhe ose video, emrin e ngjarjes dhe një përshkrim të shkurtër.

Vetëm në iOS 15 dhe iPadOS 15

Apple e testoi këtë funksionalitet gushtin e kaluar në betat e iOS 15 dhe iPadOS 15, për ta eleminuar më vonë. Këto karta do të jenë të disponueshme vetëm në versionin e pesëmbëdhjetë të iOS dhe iPadOS dhe nuk do të jenë të aksesueshme nga versionet e mëparshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.