Ngjyra të reja dhe karikim i shpejtë për Apple Watch Series 6

Në 15 Shtatorin e ardhshëm do të kemi lajme, ju mund t'i ndiqni ato nga ora 19:00 pasdite me kohën Spanjolle këtu, në iPhone News. Ndërkohë, thashethemet po marrin gjithnjë e më shumë forcë, veçanërisht në lidhje me Apple Watch dhe iPad, të cilat me sa duket do të jenë pajisjet e vetme që do të jemi në gjendje të shohim.

Rrjedhjet e fundit para ngjarjes na lënë atë që do të ishin dy ndryshimet e vetme të mëdha në Apple Watch Series 6, të cilat do të vijnë me mbështetje për karikim të shpejtë dhe varietete të reja me ngjyra. Ndërkohë, ne jemi akoma në pritje të datës 15, edhe pse duket se është kështu të gjithë peshqit e shitur.

Këtë herë vjen lajmi @Lovetodream, "rrjedhësi" i famshëm i Apple i cili zakonisht na i tregon këto lajme direkt në llogarinë e tij në Twitter. Mund ta vizitoni për të qenë të azhurnuar.

Me këtë rast ai ka ndërmarrë të thotë se Apple Watch do të ketë "karikim të shpejtë" në këtë edicion të Serisë 6. Megjithatë, nuk është specifikuar në çfarë mase ngarkimi do të jetë me të vërtetë i shpejtë ose cilat do të jenë kërkesat.. Vetë Apple Watch është një pajisje që kërkon shumë pak kohë për tu karikuar, pa harruar që ka një përshtatës të pronarit (edhe nëse është një protokoll Qi) i cili do ta bënte të vështirë procesin.

Nga ana e saj, ajo ka përmendur edhe brezin e ri të katërt iPad Air. Ky model që do të miratojë risi në nivelin e dizajnit, duke trashëguar tiparet e gamës Pro të Apple, do të shohë gjithashtu rritjen e çmimit të tij. Ndërsa iPad Air aktual fillon me 499 dollarë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, çmimi i shpallur më 15 shtator do të jetë 569 dollarë, çfarë do të shkonte mbi 600 euro në Spanjë dhe që padyshim do të rivalizohej nga shitjet e iPad standard ose iPad Pro.Pritja e 48 orëve është e vetmja gjë që na mbetet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.