Ngjyra të reja për AirPods Max me ardhjen e AirPods Pro 2

AirPods Max

Ardhja e kufjeve të para lart nga Apple, AirPods Max, mbërriti me një grusht të mirë ngjyrash nën krah: gri hapësinore, argjend, jeshile, rozë dhe bojë qielli. Tani, një raport i ri e tregon këtë ne mund të presim një grup të ri ngjyrash të reja AirPods Max në tremujorin e fundit të vitit së bashku me lançimin e një versioni të ri të AirPods Pro. Lajmi vjen i ngarkuar me kufje.

Në publikimin e fundit të analistit Mark Gurman në Bloomberg, ai vetë e tregon këtë Apple ka planifikuar dy përditësime për katalogun e saj AirPods. Nga njëra anë, dhe siç është përfolur, një rinovim i AirPods Pro me "surpriza" si një dizajn i ri dhe sensorë të rinj.

Thashethemet e fundit me të vërtetë e kanë treguar këtë AirPods Pro 2 i ri do të ketë një dizajn dhe mbështetje të re për lossless zë për herë të parë. Ne do të shohim se si Apple e zbaton këtë teknologji pasi do të ketë një ndikim të drejtpërdrejtë në lidhjen e AirPods. Thashethemet tregojnë gjithashtu për sensorë të rinj të aktivitetit, për të përmirësuar të gjitha çështjet shëndetësore në të cilat Apple është fokusuar vitet e fundit dhe që mund të japin të dhëna për atë që Apple po përgatit për të ardhmen. durim.

Gurman gjithashtu tregoi se, përveç modeleve të reja Pro, Apple po përgatit një ndryshim të fytyrës për AirPods Max, me qëllim që të prezantoni një gamë të re ngjyrash për këto. Gjithashtu, analisti pret edhe rënie të çmimeve të tyre edhe pse nuk ka asnjë shenjë. Nuk do të ishte e pazakontë që AirPods Max të sillte disa risi shtesë në ngjyrat e reja pasi, sipas Gurman, një nga karakteristikat ishte të kishte humbje audio, por me prezantimin e kësaj në AirPods Pro 2, Këto pajisje do të kishin nevojë për një veçori diferenciale për përdoruesit (dhe aq më tepër duke marrë parasysh çmimin e tyre...).

Duket se këtë vit ka ardhur koha për rinovim në të gjithë modelin e lartë të kufjeve. Me gamën e hyrjes të përditësuar vitin e kaluar me gjeneratën e tretë të AirPods, Apple do të fokusohet këtë vit për t'u dhënë përdoruesve që kërkojnë pajisje "më premium" një ëmbëlsirë të re për të përditësuar pajisjet e tyre me shumë përmirësime të mira.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.