Nike prezanton fanellat e reja të NBA me një çip NFC të pajtueshëm me iPhone

Diçka që shumë kërkuan ishte mundësia e përdorimit të lexuesit NFC të iPhone tonë për funksione të tjera që nuk ishin vetëm Apple Pay dhe është se NFC i iPhone ishte pjesë e një kapitulli tjetër të vulosjes së iOS. Por me iOS 11 kjo ka mbaruar dhe në sajë të sistemit të ri operativ për pajisjet mobile Apple, ne më në fund mund të përdorim NFC të iPhone-it tonë me patate të skuqura të tjera që nuk duhet të paguajnë, domethënë tani mund të lexoni çdo çip NFC që hasni .. .

Natyrisht, tani topi është tek zhvilluesit, pasi ata janë ata që duhet të bëjnë aplikacione të pajtueshme me lexuesin NFC të iPhone, dhe ditë pas mbërritjes zyrtare të iOS 11 ne filluam të shohim aplikacionet e para ... Ata kanë kanë qenë djemtë nga Nike, i famshëm për të pasur një marrëdhënie të veçantë me Apple, të cilët kanë filluar të pajisin të gjitha ekipet e NBA, dhe po, ata kanë përfshirë një çip NFC në të gjitha fanellat e lojtarëve të NBA. Pas kërcimit ju japim të gjitha detajet e NBA e lidhur ...

Siç mund ta shihni në videon e mëparshme, fanellat e NBA të markës Nike tani kanë një etiketë në pjesën e poshtme të tij që përmban një Çipi NFC, kjo etiketë mund të jetë lexoni, ose skanoni, me iPhone tonë për të hyrë në përmbajtjen ekskluzive rreth lojtarëve dhe ekipeve të NBA. Gjëja më e mirë është që këto patate të skuqura NFC do të jenë në të gjitha fanellat që blini nga 29 shtatori i ardhshëm, domethënë jo vetëm që fanellat e lojtarëve të NBA do të "lidhen", edhe tuajat do të jenë gjithashtu.

Dhe jo, çipi NFC nuk prishet nëse e lani, është një çip pasiv kështu që shërbimet e tij janë të pafundme. Një risi e madhe që do të jetë pararendëse e shumë më tepër ... trueshtë e vërtetë që në Android kjo është e mundur për një kohë të gjatë, por të gjitha ne e dimë se si zhvillohet teknologjia pasi Apple ta përfshijë atë në pajisjet e tyre, le të shohim se çfarë tjetër ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.