Nikkei flet për një iPhone SE të mundshëm për vitin 2020

iPhone SE

Mund të themi se kurrë nuk kemi ndalur së foluri për këtë pajisje edhe pse iPhone XR e kemi në treg që nga viti i kaluar. Modeli iPhone SE është gjithmonë në pishina si një pajisje e re e mundshme për tu lansuar, kësaj here është Asia Nikkei i cili përsëri flet për mundësinë e të pasurit një iPhone SE për vitin e ardhshëm.

Ne mund ta mendojmë këtë ky version i ri mund të jetë një iPhone 8 "i ricikluar" me pajisjen e brendshme të përmirësuar, por me dizajnin e jashtëm të iPhone 8 aktual për të gjithë ata që nuk duan Face ID ose një dizajn si ai i propozuar nga iPhone XS aktual.

Shumë prej nesh nuk kanë kuptim për këto thashetheme të SE

Personalisht, ne besojmë se Apple është më i komplikuar me numrin e modeleve që ka aktualisht në treg dhe kjo është se midis modeleve të yjeve që tani janë iPhone XS dhe XS Max, ka edhe modele iPhone XR, një produkt më shumë e arritshme nga operatorët apo edhe në ndryshimin e terminalit nga vetë Apple (duke ofruar tonën për një XR). Apple ka mbuluar mjaftueshëm nevojat e miliona përdoruesve tani dhe shtimi i këtij iPhone SE të ri të supozuar për vitin e ardhshëm nuk do të kishte shumë kuptim përveç nëse çmimi i saj është prishja, diçka që askush nuk e pret nga Apple ...

Një ekran LCD 4,7 inç do të ishte treguesi që po përballemi me një model të ngjashëm me iPhone 8 për sa i përket dizajnit, pasi që nuk është e mundur të kthehemi në modelin e iPhone SE të parë. Me pak fjalë, është një lajm që filtron mediumi i mirënjohur Azia Nikkei dhe për të cilat nuk ka të dhëna që mund ta konfirmojnë këtë lajm, por as që e mohojnë atë, kështu që do të jetë e nevojshme të jesh i duruar me të dhe të shohësh se si përparojnë lajmet për këtë SE të re të mundshme për vitin 2020. Së pari shkojmë me iPhone të ri 2019 dhe pastaj shohim ato të vitit të ardhshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.