Nimbus +, një kontrollues Steelseries MFi me karakteristika të reja

SteelSeries është një firmë e përdorur për të lansuar produkte MFi kushtuar argëtimit, më saktësisht për lojërat video. Kjo firmë ka zhvilluar produkte për Apple që prej viteve më parë arriti pajtueshmëria e kontrollorëve pa tel, po, kishte shumë konkurrencë kur Apple vendosi t'i bëjë kontrolluesit PS4 dhe Xbox të pazakontë. Sido që të jetë, SteelSeries vazhdon të punojë në kontrollorët MFi për të përmirësuar përvojën tonë të lojrave me produktet e Apple dhe Nimbus + është shtesa e tyre e fundit. Le të hedhim një vështrim në kontrolluesin e ri të kompanisë dhe çfarë ka të re në këtë lansim të fundit.

Sinqerisht në nivelin e dizajnit, nuk është se djemtë në SteelSeries kanë thyer kokën shumë me rinovimin e Nimbus, megjithatë, ju gjithmonë duhet të aplikoni maksimumin e: Nëse diçka funksionon, mos e ndrysho. Ky model vazhdon të vërë bast duke përfshirë dy levë paralelisht, të tilla si kontrollorët PlayStation 4, larg opsionit të zgjedhur nga shumë përdorues të tjerë që preferojnë një kontrollues me levë asimetrike më shumë në stilin e Xbox. Sidoqoftë, kur flasim për madhësinë dhe modelin, kjo telekomandë duket më shumë si markë e Amerikës së Veriut në pronësi të Microsoft. Tani flasim për lajmet.

E para është se ky telekomandë ka parë autonominë e tij të rritur në rreth 50 orë totale përdorimi, kur kjo bateri të mbarojë ne do të jemi në gjendje ta karikojmë atë përmes një porti Rrufeja, ai port që zotëron kompaninë Cupertino. Padyshim që ky telekomandë duke qenë MFi është i pajtueshëm me iPhone, iPad, iPod, Mac dhe Apple TV. Tani "Joysticks" kanë butona shtypës, pasi me kontrollet e konzolës së lojës, shkaktarët janë modifikuar pak për të ofruar një përvojë më të mirë. SPadyshim, koha ka ardhur që të kalojmë shumë mirë me CoD Mobile ose Fortnite ndër lojërat e tjera.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.