Një burim i besueshëm pretendon se Touch ID mund të kthehet në iPhone nën ekran

Kur Apple prezantoi më 13 tetor, iPhone i ri varion 12 dhe pasi e pa atë si iPad të ri të gjeneratës së 8-të kishte përfshirë një sensor të gjurmëve të gishtave në butonin e energjisëDisa përdorues shpresuan që kjo gjeneratë e re do të ofronte përsëri atë mundësi sigurie, të paktën së bashku me Face ID.

Sidoqoftë, nuk ishte kështu. Shumë prej nesh, nëse jo të gjithë ne që përdorim Face ID për të zhbllokuar aksesin në iPhone-in tonë, jemi lodhur pak duhet të futni kodin PIN kur mbani maskë, pasi siguria e Face ID parandalon zhbllokimin e terminalit. Zgjidhja më e lehtë për të zbatuar përsëri Touch ID.

Një mundësi që mund të jetë një realitet sipas llogarisë Twitter L0vetodream. L0vetodream ka fituar një reputacion të shkëlqyeshëm në muajt e fundit për shkallën e lartë të saktësisë në të gjitha parashikimet që ka bërë. Krejt e kundërta ndodh me Jon Prosser, niveli i goditjes së të cilit është mjaft i ulët.

Parashikimi i fundit që ai bëri, lidhej me modelet dhe tiparet e të gjithë gamës së iPhone 12 dhe HomePod mini ato u përmbushën në tërësinë e tyre. Në cicërimën e fundit që postoi, mund të lexojmë:

MESA është emri i koduar që Apple përdoret brenda për të emëruar Touch ID y UTS është shkurtesa në anglisht për nën ekran. Nuk është hera e parë që planet e Apple për të zbatuar Touch ID përsëri përmenden, këtë herë nën ekran.

Vitin e kaluar, Bloomberg, përmes Mark Gurman, pretendoi se Apple Po punoja për të zbatuar si Touch ID ashtu edhe Face ID në iPhone që do të dalë në treg në vitin 2021. Muajt ​​e fundit, Face ID është bërë një problem për të gjithë përdoruesit e iPhone, për shkak të përdorimit të maskave. Likelyshtë e mundshme që Apple të ketë pasur në mendje të kthejë ID-në e Touch në iPhone por që për shkak të pandemisë, ajo është detyruar të çojë përpara planet e saj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Jose dijo

    Epo, kur të kthehet ID prekja, më telefononi, kjo është arsyeja pse unë kam ndryshuar markën time