Drejtuesi i lartë i Apple TV + kalon në 20th Century Fox

Apple TV +

Gjatë viteve para prezantimit të shërbimit streaming video, Apple bëri një numër të madh nënshkrimesh në sektorin audioviziv, duke marrë shërbime të drejtuesve të rëndësishëm nga kompanitë kryesore në sektor, disa prej të cilëve duket se kanë ndryshuar vendimin e tyre dhe kanë filloi largohu nga Apple.

I fundit që e bëri këtë është Michele Mendelovitz. Mishel ka punuar për shërbimin e transmetimit të videove të Apple për dy vitet e fundit si një ekzekutiv krijues dhe ka qenë një pjesë shumë e rëndësishme e serisë Për të gjithë njerëzimin, shërbyes y E dukshme: Jashtë Televizionit.

Mishel Mendelovitz

Puna e tij e re është në Disney, konkretisht në 20th Centruy Fox, siç mund ta lexojmë në The Hollywood Reporter ku ai do të jetë i ngarkuar me krijimin e serialeve dhe filmave të kategorizuar si drama. Para kohës tuaj në Apple TV +, Michelle po punonte për Sony Pictures Entertainment dhe CBS dhe bashkëpunoi në krijimin e serialit Doktori i Mirë, Bloodline, Mami ...

Disney bleu 20th Century Fox në Mars 2019, i cili ka krijuar tituj si The Simpsons, Family Guy, American Horror Story, Glee, How I Met Your Mother ...

Me shumë mundësi që tani e tutje, Mishel përqendroni përpjekjet tuaja në shërbimin e ri të videos video të Disney, Disney +, me të cilin gjigandi i prodhimit audioviziv, së bashku me Apple TV +, janë bërë një alternativë ndaj Netflix, HBO, Hulu.

Kreu i Disney deri disa ditë më parë, Bob Iger, shërbeu në bordin e drejtorëve të Apple deri në shtator 2019, dy muaj para fillimit të Apple TV +, një pozicion që ai u detyrua të braktisin për shkak të konfliktit të interesitNdërsa Disney po punonte gjithashtu për shërbimin e vet streaming video, një shërbim që gjithashtu filloi në nëntor 2019.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.