Një e treta e përdoruesve të iPhone përdorin një 4 inç

numri-iPhone-katër inç

Ndërsa presim për 15 Marsin e ardhshëm, datën e planifikuar jozyrtare për prezantimin e iPad Air 3 dhe iPhone 5se të ri, kompania analitike Mixpanel sapo ka publikuar një raport në të cilin mund të verifikojmë që aktualisht 32,33% e përdoruesve të iPhone janë duke përdorur një pajisje katër inç, përhapur në iPhone 5, 5c dhe 5s.

Me këto të dhëna, mbase mund të kuptojmë arsyen që ka bërë që Apple të rishfaqë një pajisje me katër inç kur Më dukej sikur e kisha hequr plotësisht këtë madhësi ekrani. Kjo madhësi e iPhone, përveç që është shumë më e lehtë për tu mbajtur në xhep, është iPhone i përsosur për përdoruesit që e përdorin atë kryesisht për të thirrur, jo për të konsumuar përmbajtje.

Që nga lansimi i iPhone-it të parë me katër inç në treg në 2012, Apple ka lansuar dy modele të tjera, iPhone 5c dhe iPhone 5s. Shumë përdorues preferojnë këtë madhësi të ekranit si pajisjen ideale për ta mbajtur gjithmonë.

Nëse kontrollojmë të dhënat e Mixpanel, mund të shohim se aktualisht iPhone 5 përdoret nga 7,53% e përdoruesve, ndërsa iPhone 5c përdoret nga 5,66%. Nga ana tjetër, nëse flasim për të dhënat në lidhje me iPhone 5s, mund të shohim se si 19,03% e përdoruesve vazhdojnë t'i përdorin ato në baza ditore.

Në konferencën e fundit të Apple ku u njoftuan shifrat e shitjeve të kompanisë, Tim Cook deklaroi se 60% e përdoruesve të modeleve të vjetra Ata e kishin azhurnuar pajisjen në një nga modelet iPhone 6 / 6s dhe 6 Plus / 6s Plus vitin e kaluar.

Çmimi fillestar i iPhone 5 mund të jetë afër 500 dollarë, por derisa të paraqitet, çdo spekulim në lidhje me çmimin është hamendësim i pastër, pasi Apple nuk është i njohur për ofrimin e terminaleve me një çmim kaq të lirë. Më 15 Mars, ne do të lëmë dyshime.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Z.M. dijo

  Për atë rregull prej tre që keni ngritur… a nuk mendoni se një pajisje 4 doesn't nuk ka kuptim ??. Ju përgjigjeni vetes në artikullin tuaj. 62% e përdoruesve preferojnë një iPhone më të madh se 4. Për të mos thënë që unë i referohem fakteve, që nga lëshimi i iPhone 6 Plus, shitjet e terminaleve janë rritur si shkumë. Ata kaluan nga shitja e 13 milion terminaleve në 75 milion. Unë mund t'ju siguroj se rritja e madhësisë së ekranit ishte plotësisht e rëndësishme në rritjen e shitjeve. Nga ana tjetër, ju vetë keni botuar në raste të shumta që prodhimi i iPhone 6 / 6S është inferior ndaj atij të iPhone 6 / 6S Plus. Diçka do të ketë të bëjë me të !!, Përveç kësaj, të dhënat tuaja zbulojnë diçka shumë domethënëse, është e qartë se shumë pak njerëz e pëlqyen iPhone 5C dhe ka shumë pak përdorues me ato terminale. Ata madje preferojnë iPhone 5 i cili është më i vjetër se 5C. Ju këmbëngulni shumë për të publikuar lajme në lidhje me 5SE ose çfarëdo që quhet, edhe nëse jeta juaj ishte në të dhe të dhënat e bëjnë shumë të qartë se 5C pëlqente shumë pak dhe është vërtetuar se ishte një gafë, pse të pengohesh përsëri guri ??… Nuk mund ta shpjegoj.

 2.   Jezu dijo

  Po, mendoj njësoj si MrM. Së pari, se 19% e përdoruesve vazhdojnë të përdorin 5s nuk do të thotë domosdoshmërisht se të gjithë ata 19% të përdoruesve preferojnë një celular 4 ", dhe kjo mund të verifikohet se ka 1.5% të përdoruesve që përdorin iPhone 4 dhe 4% të cilët përdorni 4s. Kjo mund të tregojë shumë gjëra, të tilla si ka përdorues që duan të kenë iPhone për faktin e thjeshtë të të qenit iPhone, por nuk duan të shpenzojnë aq shumë dhe të blejnë të përdorura, etj etj.
  Dhe madje edhe në artikull ai përmend se ka përdorues që përdorin iPhone kryesisht për të telefonuar dhe kjo është arsyeja pse ata preferojnë 4 "; IPhone është një celular i nivelit të lartë, nëse një përdorues do të donte një telefonatë vetëm, ai nuk do të blinte një iPhone, madje as një me një ekran kaq të vogël. Telefonat inteligjentë janë kryesisht për përmbajtje multimediale.
  Gjithsesi, me gjithë këtë nuk po them që nuk ka njerëz që preferojnë iPhone 4 '.

 3.   fjalëdhënës dijo

  Hahahahahahaha !!! Plotësisht pajtohem!

  1.    Aitor dijo

   Sa me fat jeni që keni kohë për të parë filma në shtëpi. Të tjerët prej nesh e kalojnë ditën larg shtëpisë dhe midis udhëtimeve një smartphone për të parë filma ose për të dëgjuar muzikë është shumë i dobishëm.

 4.   Aitor dijo

  Unë isha gabim në përgjigjen ndaj përdoruesit të gabuar. Ajo që i thashë Saylor ishte për ty.