Një foto e pretenduar e dizajnit të ri të AirPods 3 rrjedh

Ka pak thashetheme rreth a modeli i ri i AirPods që janë shfaqur kohët e fundit në internet. Duket se tani kemi edhe një provë që Apple do të punonte në një model të azhurnuar të pajisjes së saj pa tel më e famshmja, AirPods. Media 52audio ka ndarë një imazh (të cilin mund ta shihni në fillim të këtij postimi) që tregon bëhu pjesë e AirPods të ri 3. Gjithçka tregon se ata marrin një dizajn të ri të frymëzuar nga modeli Pro i kësaj pajisjeje pavarësisht mungesës së jastëkëve.

Blogu japonez MacOtakara, ishte i pari që ndau këto imazhe si përshtypjet e para se si do të ishte modeli i ri i gjeneratës së ardhshme të AirPods. Në imazh, ne mund të shohim se cili do të ishte trupi i një prej AirPods dhe pjesa e sipërme e kutisë së karikimit në të cilën do të vendoseshin.

Pa shumë më shumë detaje në lidhje me të, imazhet vërtetojnë lajmet e ofruara nga Bloomberg edhe çfarë ne mund të komentojmë këtu. Në të u përmend se Apple do të punojë në dy modele të reja të AirPods, ndër të cilat do të përfshinte një gjeneratë të tretë që do të zëvendësonte modelin aktual të hyrjes.

Dizajni i një modeli të ri të hyrjes së AirPods do të ishte i ngjashëm me atë të AirPods Pro aktual, duke zvogëluar madhësinë e tempullit dhe me jastëkët aktualë. Apple gjithashtu do të punojë për një përmirësim të jetës së baterisë

Edhe pse dizenjimi ishte i njëjtë me atë të AirPods Pro, ato nuk do të kishin të njëjtat karakteristika. Midis tyre, siç e përmendëm tashmë, do të ishte anulimi i zhurmës, i cili do të ishte ekskluziv për modelin Pro të kufjeve pa tel. Apple gjithashtu do të punojë për një model të ri më të rrumbullakosur të AirPods Pro në mënyrë që ata të përshtaten më mirë veshin e përdoruesit.

Ne ju lëmë lidhje me pjesën tjetër të imazheve atë 52audio ka qenë në gjendje ta ndajë dhe që tregon se si do të ishte ky model i plotë përveç krahasimit të madhësisë me Pro.

Ne nuk e dimë kur ai do të zbulojë këto modele të reja AirPods. Çfarë duket e qartë dhe duke pasur parasysh një ngjarje të fundit në lidhje me Mac-et e rinj, Nuk do të jetë gjatë këtij 2020 dhe do të duhet të presim vitin e ardhshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   daniel f. dijo

    Isshtë një mashtrim i madhësisë së një shtëpie. Thjesht shikoni në sipërfaqen e sipërme të kutisë normale AirPods dhe kutisë së kufjeve të Pro-së. Vini re mënyrën se si qëndron kufja kur karikohet. Unë nuk mendoj se ata e bëjnë atë botch.