Një gomar, disa maraca dhe një degë xhenxhefili, emoji-t e rinj që do të vijnë në 2022

Ne kemi harruar tashmë për ato kode unicode që përdorin simbolet e pikësimit për të shënuar gjendjen shpirtërore ;), emoji-t janë këtu për të qëndruar me telefonat inteligjentë të rinj. Disa emoji vit pas viti dhe përditësime pas përditësimi po rriten në numër dhe po bëhet më e lehtë për ne të shprehim atë që duam me një nga këto emoji. Sot ju sjellim emoji të reja që do të jenë pjesë e jetës sonë këtë vit dhe në fillim të 2023. Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet ...

Ju i shihni ato në imazhin e mëparshëm, emoji-t e rinj të paraqitur në pritje për t'u miratuar nga shoqata unicode. Në përditësimin e radhës do të shohim një gomar (në rrezik zhdukjeje?), disa marka, një korb, një patë, një kandil deti (kini kujdes për ta këtë verë në plazhe), apo edhe disa maraka që aspirojnë të bëhen emoji perfekt për të organizuar festa. Jeni konfuz? po, edhe ne do të kemi një të tillë fytyrë e trazuar për ato momente që na lënë pa fjalë. Kësaj radhe nuk do të kemi një listë të përmasave të atyre që kemi parë më parë dhe pjesërisht kjo është për shkak se këtë herë nuk kemi emoji të reja të njerëzve me nuanca të ndryshme lëkure.

Dyshojmë se do të vijnë me iOS 14, do të duhet të presim edhe pak për rishikimet e para të sistemit të ardhshëm operativ Apple, me siguri do të fillojmë t'i shohim në fund të vitit, duke shënuar kështu sezonin e ri të emoji-ve. Një shtesë që vjen edhe pas lajmit se WhatsApp po përdor mundësinë e përdorimit të çdo emoji për të shënuar gjendjet në mesazhet që marrim. Mjafton të mendojmë se cilat do të jenë të tjerat, pasi siç ju themi, po bëhet më e lehtë të ilustroni mesazhet përmes një emoji të thjeshtë. Dhe ju, a jeni nga ata që përdorni emoji për gjithçka? I urreni njerëzit që flasin vetëm me emoji? cila është e preferuara juaj?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.