Një iPad mini i rinovuar mund të lançohet në fund të vitit 2023 me një procesor të ri

iPad mini me Touch ID

iPad mini më i fundit lëshuar nga Apple ishte në shtator 2021. Ishte revolucioni më i madh brenda këtij modeli iPad për shkak të ardhjes së një koncept i vërtetë tablet portativ me një ekran 8,3 inç, pajtueshmëri me rrjetet 5G dhe ardhjen e Face ID. Gjatë gjithë këtyre muajve ne kemi qenë në gjendje të mësojmë për risitë e mundshme të gjeneratës së ardhshme të iPad mini, siç është ardhja e dukshme e shpejtësisë së rifreskimit 120 Hz. Pak orë më parë u publikua një raport i analistit Ming-Chi Kuo që e siguronte këtë iPad mini 7 do të arrijë me një procesor të rinovuar në fund të 2023 ose në fillim të 2024.

Një procesor i ri për iPad mini nga fundi i vitit 2023

El iPad mini 6 pati pasoja të mëdha për ndryshimin e perspektivës që Apple aplikoi në këtë model. Ishte një pajisje "me te vertete mini" që plotësonte pritshmëritë e përdoruesve. Përpjekjet në nivelin e harduerit përfshinin ndryshime të mëdha. Ndër to bien në sy ardhja e çipit A12 Bionic, ekrani Retina 2048x1536px, përmirësimet si në kamerën e pasme ashtu edhe në atë të përparme dhe rritja e ndjeshme e baterisë.

IPad mini A15 Bionic
Artikulli i lidhur:
Çipi i ri A15 Bionic në iPad mini është i kufizuar në fuqi

iPad mini gjenerata e 6-të

Megjithatë, edhe më shumë se një vit pas lansimit të këtij modeli, ende nuk dimë asgjë për gjeneratën e ardhshme, iPad mini 7. Analisti i njohur Ming-Chi Kuo ka publikuar në llogarinë e tij në Twitter. Twitter një seri komentesh për këtë pajisje të ardhshme. Me sa duket, Apple mund të planifikojë të lëshojë iPad mini 7 në fund të 2023 ose në fillim të 2024.

Në nivelin e përmirësimeve Kuo e siguron këtë Lajmi i madh do të jetë një procesor i rinovuar se do të vitaminizojë të gjitha detyrat në nivelin e softuerit dhe se nuk do të ketë ndryshime të mëdha në dizajn. Në fakt, ai siguron që iPad mini i palosshëm aktualisht nuk do të kishte kuptim për dy arsye. Së pari, çmimi do të ishte më i lartë se modeli aktual dhe nuk do të kishte kuptim; nga ana tjetër, teknologjia nuk është ende gati për fillimin e saj përfundimtar. Kështu na ka mbetur lajmi: një iPad mini i ri i mundshëm deri në fund të vitit të ardhshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.