Një koncept tregon HomePod touch: një ekran me prekje në altoparlantin Apple

HomePod Touch

Në mars të vitit të kaluar Apple vendosi të ndërpresë shitjet e HomePod origjinal për të lënë të gjithë tregun e altoparlantëve në duart e HomePodmini. Vëllimi i ulët i shitjeve dhe shkathtësia e produktit e bënë mollën e madhe të vendosë të ndalojë shitjen e origjinalit për t'u fokusuar në versionin mini të HomePod me karakteristika të shkëlqyera, cilësi më se të mjaftueshme dhe një çmim të përballueshëm. Megjithatë, për shumë HomePod mini lë shumë për të dëshiruar dhe një koncept ka dalë ditët e fundit që tregon një Home Pod Touch. Ky produkt nuk do të ishte asgjë më shumë se një HomePod mini i ridizajnuar me një ekran me prekje që do të ofronte shumë më tepër opsione sesa altoparlanti aktual të Apple.

Një ekran me prekje që do t'i jepte jetë HomePod Touch

HomePod mini aktual mezi arrin 10 centimetra në lartësi, por mjafton të lëshojë zë me cilësi të lartë në 360 gradë. Përveç kësaj, shtimi i një tjetër HomePod ju lejon të krijoni tingull stereo, duke garantuar tingullin rrethues në riprodhimet e zërit dhe përmbajtjen multimediale. Por megjithatë, Për shumë njerëz, HomePod mini beson se duhet të jetë më shumë se një altoparlant. Por specifikat e tij nuk e lejojnë atë të shfrytëzohet shumë më tepër për atë që është krijuar: për të qenë folës.

HomePod Touch

Kjo është arsyeja pse djemtë nga 9to5mac Ata kanë shkuar në punë dhe kanë krijuar një koncept se cili do të ishte një produkt i ri nga Big Apple. Një altoparlant mbi kalë midis një Apple Watch dhe një HomePod, duke kapërcyer hendekun, të cilin ata e kanë quajtur Home Pod Touch. Le të kujtojmë se mini-altoparlanti aktual i Apple nuk ka një ekran si të tillë, por përkundrazi ndizet me animacione kur thërrasim Siri-n ose modifikojmë volumin e elementëve fizikë të paraqitur në krye.

HomePod
Artikulli i lidhur:
A mund ta imagjinoni një HomePod me një bateri të jashtme? Mark Gurman thotë se Apple ka punuar në të

Ndërveprim i shëndoshë dhe aktiv, protagonistë të produktit

Ky i ri HomePod Touch do të përfshinte një ekran me prekje që do të lejonte përdoruesin të ndërveprojë në mënyrë aktive me ndërfaqen HomePodOS. Për të siguruar përdorshmërinë e HomePod altoparlanti do të anonte pak për ta lënë pajisjen të anuar në mënyrë që përdoruesi të mund të prekte ekranin në mënyrë të pjerrët dhe jo vertikalisht siç ndodh tani (por pa ekran, sigurisht).

HomePod Touch

Çipi S5 që mbart HomePod aktual do të arrinte gjithashtu HomePod Touch. Ky çip është montuar gjithashtu në Apple Watches, kështu që sistemi operativ HomePod, audioOS, është gjithashtu i përgatitur për të fuqizuar ndërfaqen e një ekrani të vogël, si ai i paraqitur në koncept. Ky ekran do të marrë aplikacione si Ora, me sfera dhe ndërveprime të ndryshme, kontrolli multimedial me përzgjedhjen e këngëve, listat dhe kontrolli i riprodhimit, menaxhimi i thirrjeve, kontrolli i automatizimit të shtëpisë, etj.

Me fjalë të tjera, ne do të kishim kontrollin e të gjitha veprimeve që mund të bëjmë aktualisht me Siri në ekran. Sidoqoftë, ndonjëherë Siri kufizon pak përdorimin e të gjitha funksioneve të HomePod. Pasja e një ekrani do t'i lejonte përdoruesit të ketë më shumë kontroll vizual dhe të ndërveprojë më drejtpërdrejt me sistemin.

HomePod Touch

Sa i përket çmimit, krijuesit e konceptit vendosën një kosto prej 199 dollarësh për HomePod Touch. Duke pasur gjithashtu Apple Watch Series 3 199 dollarë, do të ishte një hap i mesëm midis një HomePod origjinal (nuk shitet më), një Apple Watch Series 3 pa sensor dhe një HomePod mini. Një 'Frankenstein' që do të vitaminizonte mini-në aktuale HomePod.


Na ndiqni në Google News

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.