Një mjet në iOS 13 zbulon syzet AR të Apple

Syzet VR

Thashethemet, rrjedhjet, ato të mundshmet, ato të pamundurat dhe lajmet e tjera po arrijnë pikën më të lartë gjatë këtyre ditëve para kryesor të martën e ardhshme, 10 shtator. Në Apple ata kanë gjithçka të përgatitur, po, por ndërsa ndjekin thashethemet e tyre dhe rrjedhjet e mundshme të produkteve, softuerëve dhe të tjerëve gjithashtu.

Në këtë rast, syzet e realitetit të shtuar të Apple (AR) shfaqen përsëri në plan të parë pasi ato shfaqen në dokumentacionin e brendshëm të iOS 13 mjete të quajtura StarTester dhe StarBoard. Këto mjete lejojnë funksione të ndryshme në syzet e mundshme AR nga djemtë nga Cupertino.

Vetanake parashikimet i analistit të njohur Ming-Chi Kuo, ndryshe patentat apo thashethemet rreth aleanca me kompani të ndryshme që lidhen me realitetin e shtuar ato kanë qenë gjithmonë rendi i ditës në media dhe tani përsëri me këto zbulime në kodin burimor iOS 13 rezonojnë përsëri.

Ndizni dhe fikni syzet kur i vishni

Ky do të ishte funksioni i zbuluar në kodin iOS si një mënyrë e përdorimit të syzeve të supozuara të kompanisë. Në këtë mënyrë, sapo të ngjitni këto syze të supozuara, ato do të aktivizohen automatikisht dhe kur t'i hiqni ato do të çaktivizohen. Sigurisht që ka disa detaje interesante në të, por thashethemet janë kontradiktore në këtë drejtim dhe jo të gjitha shkojnë në të njëjtin drejtim në lidhje me lëshimin e mundshëm të syzeve të tilla nga Apple.

Ne mund ta mendojmë këtë në mbajtjen kryesore të iPhone flisni diçka për të ose madje na tregoni një lloj hardueri që riafirmon punën e Apple në këtë segment, por nga ana tjetër e gjithë kjo duket më e përshtatshme për fillimin e vitit 2020 apo edhe për tremujorin e dytë të vitit të ardhshëm. Ne do të shohim se çfarë është e vërtetë në thashetheme, por ka qenë duke folur për këto syze të mundshme Apple AR për një kohë të gjatë dhe në fund të fundit kemi ndjesinë që ata do të vijnë. Dhe ti?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.