Një paketë që shton Apple TV +, Apple News + dhe Apple Music?

Kur shërbimet e Apple marrin vrull ato mund t'i bëjnë shumë dëm konkurrencës dhe kjo është pikërisht ajo që ndodhi me Apple Music dhe se vetë Apple pret të ndodhë me Apple TV + dhe pjesën tjetër të shërbimeve të saj. Në çdo rast, gjëja e rëndësishme për këto shërbime është që ato të arrijnë kudo dhe në rastin e Apple News është ende mjaft e kufizuar.

Ndërsa kjo ndodh në mediumin e njohur Bloomberg, ata pohojnë se Apple do të mendonte për unifikimin e pagesës së Apple TV +, Apple News + dhe Apple Music, në mënyrë që përdoruesit të mund të shijonin të tre shërbimet së bashku. Kjo vetëm për momentin mund të nisë në Shtetet e Bashkuara, Kanada dhe Mbretërinë e Bashkuar meqenëse janë të vetmit që kanë aktiv shërbimin Apple News ...

Por Po sikur të vendosnin Apple News në vend që të shtonin Apple News? Kjo do të ishte e realizueshme në shumë vende të tjera dhe unifikimi i tarifave do të ishte një pikë e mirë për t'u marrë parasysh për të rritur klientët dhe veçanërisht për shumë prej përdoruesve që kanë Apple Music dhe aktualisht gëzojnë Apple TV + në një periudhë falas, do të ishte një mundësi për të marrë në konsideratë.

Në këtë shërbim pajtimi nuk e dini kurrë dhe është e mundur që një paketë e përbashkët me të gjitha shërbimet është më tërheqëse për përdoruesit dhe rastësisht tërhiquni pak më shumë në Apple. Arsyeja është e zakonshme, ka shumë lloje të përdoruesve dhe disa mund të pëlqejnë muzikën, por nuk kanë kohë për të parë seri në Apple TV + ose anasjelltas. Kjo është arsyeja pse ky opsion do të ishte i mirë për shumë përdorues, por duke pasur ende lirinë për të punësuar një shërbim në mënyrë të pavarur.

Aktualisht studentë Ata tashmë kanë mundësinë të shikojnë të disponueshëm Apple TV + falë pajtimit në Apple Music, kështu që "llojet e tjera të paketave" të disponueshme nuk do të ishin shumë të menduara. Mund të shtoni edhe iCloud ose shërbime të ngjashme me re për t'i bërë ato tërheqëse, ne do të shohim se çfarë do të ndodhë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.