Një prezantim interesant i iPhone të ardhshëm të lakuar na kthen përsëri në Matricë

pasqyrim i lakuar i iPhone

Disa ditë më parë iu dha di lajmet që Apple ishte duke punuar në një iPhone të ri me një ekran të lakuar dhe se do të ofronte mundësinë e trajtimit të tij me gjeste. Kështu, ishte koha që dizajnerët të lëshojnë imagjinatën e tyre. Që kur Lajmet iDrop Ata na dërgojnë këtë "render" që ata kanë bërë në bashkëpunim me dizajnerin Martin Hajek.

Ideja e Apple me këtë koncept të ri të iPhone do të ishte që të diferencohet nga konkurrenca. Edhe pse iPhone X ishte një revolucionar në sektor, të paktën për sa i përket dizajnit, nuk është më pak e vërtetë që konkurrenca ofron zgjidhje shumë të ngjashme, madje të njëjtat. Prandaj, për të tërhequr vëmendjen e publikut - edhe pse kjo Apple di të bëjë në mënyrë të përsosur falë ekipit të saj të shkëlqyeshëm të marketingut -, ideja është që të nisë një model novator përsëri.

Koncepti i lakuar i iPhone

Sipas burimeve të Bloomberg, ky iPhone i ri do të kishte një dizajn të lakuar nga fillimi në fund; domethënë nuk ka skaje të rrumbullakosura, por do të kishte një lakim të ngjashëm me atë që mund të gjejmë në modelin mitik Nokia 8110 që u rihap kohët e fundit në treg. Dhe duket se Martin Hajek ka dashur të bazohet në këtë model të përdorur në triologjinë e drejtuar nga motrat Wachowsky. Dhe ne e themi këtë pasi që dizajni gjithashtu ofron një mbulesë rrëshqitëse që do të fshihte një pjesë të ekranit; pjesë që do të bënte vend për tastierën virtuale.

Gjithashtu, nga iDrop News ata na thonë se ky "pasqyrim" është më i ngushtë dhe më i hollë se iPhone X aktual. Nga ana tjetër, diçka interesante është se Apple është e përkushtuar gjithashtu për të kontrolluar smartphone-in pa pasur nevojë të prekni ekranin. Siç thekson 9to5mac, kjo teknologji nuk është asgjë e re; Samsung ose Google tashmë kanë zgjedhur kontrollet e gjesteve, është e vërtetë që sipas rrjedhjeve ato të Cupertino nuk do të bazoheshin në sensorë në skajet e shasisë, por sensorë të përhapur në të gjithë ekranin.

Për momentin, datat për të cilat bëhet përzierja fillimi i tij është dy deri në tre vjet, minimumi. E vetmja gjë që mund të ju lëmë ndërkohë janë më shumë imazhe të dizajnit iDrop News. A mund ta imagjinoni një iPhone me këto karakteristika? Tani, të mos harrojmë se ata u takuan patentat e reja në të cilën ata u referoheshin baterive fleksibël dhe ekraneve 3D.

Koncepti i lakuar i iPhone Martin Hajek

Matrica e lakuar e iPhone


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.