Një patentë e re e Apple na tregon një iPhone me një kurorë dixhitale si Apple Watch

kurorë-dixhitale-ipad-iphone-3

Disa ditë më parë ne botuam një lajm në lidhje me patentën që në të ardhmen mund mundësoni që trackpads të Apple të jenë në përputhje me Apple Pencil në iPad Pro. Sot zyra e Patentave dhe Markave të Shteteve të Bashkuara ka publikuar aplikacionin më të fundit nga Apple në të cilin ekipi i Jony Ive beson se mund të zgjerojë përdorimin e kurorës dixhitale përtej Apple Watch dhe mund të jetë i disponueshëm në iPhone dhe iPad. Kjo kurorë dixhitale mund të përdoret në pajisjet kryesore të kompanisë për të rritur dhe zvogëluar volumin, për të bërë një fotografi, për të kyçur dhe zhbllokuar ekranin, për të ndryshuar madhësinë e tekstit ...

kurorë-dixhitale-ipad-iphone

Në imazhin e patentës ne shohim se si mund të jetë qëllimi fillestar përfshijnë këtë kurorë dixhitale në një iPad, por mund të vijë edhe në iPhone dhe iPod touch në të ardhmen, dhe do të ndodhej në pjesën e poshtme të majtë të pajisjes, anash. Kjo kurorë dixhitale mund të lejojë që sensori i gjurmës së gishtit të ekranit të zhvendoset anash, në mënyrë që Apple të eleminojë butonin e shtëpisë nga pjesa e përparme e pajisjes në mënyrë që të zgjerojë madhësinë e ekranit dhe të përshtatet më shumë në skajet.

kurorë-dixhitale-ipad-iphone-2

Duke qenë një patentë, kjo nuk do të thotë që më në fund mund ta shohim këtë buton në treg, por në fillim mund të jetë një ide e mirë nëse më në fund Apple dëshiron të zgjerojë ekranin duke përfshirë sensorin e gjurmës së gishtit në krah, si pajisjet e tjera në treg siç është Xperia Z5 i Sony, i cili do të na lejojë të shkyçim pajisjen ndërsa e mbajmë në dorë, në vend që të shtypim butonin e fillimit.

A është një ide e mirë për të zbatuar kurorën dixhitale Apple Watch në një iPad, iPhone ose iPod Touch? Ne jemi duke pritur komentet tuaja?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Francisco Ayala dijo

  do të jetë shumë e vështirë të përdoret kjo me një rast ... dhe pothuajse të gjithë ne përdorim një rast me iphone

 2.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  Mami im !! Çfarë frike !!