Një porosi për më shumë se 100 milion patate të skuqura A15 Bionic për iPhone 13

Disa Burime pranë TSMC tregojnë se kompania Cupertino do të kishte porositur më shumë se 100 milion patate të skuqura nga 15 Bionic për pajisjet tuaja iPhone 13. Këto iPhone të rinj supozohet se do të lëshohen në Shtatorin e ardhshëm, kështu që është e mundur që kjo kërkesë për patate të skuqura të jetë plotësisht e vërtetë.

Ndoshta ky procesor do të shtohet gjithashtu në modelet mini iPad pritet për në fund të këtij viti, kështu që kërkesa duhet të jetë e lartë për të përmbushur nevojat e Apple. Në këtë kuptim, ajo për të cilën jemi të qartë është se iPhone i ardhshëm duhet të ketë një stok të mjaftueshëm të procesorëve.

Parashikimet e shitjeve për këto modele të reja të iPhone janë të larta, kështu që Apple pritet të prodhojë rreth 100 milion iPhone këtë vit. Vitin e kaluar 2020, kompania prodhoi 75 milion pajisje, kështu që është e nevojshme të mbulohet të paktën ajo sasi dhe për këtë arsye Apple gjithashtu shton 25 milion më shumë në prodhim. Procesi i prodhimit të këtyre procesorëve të rinj është 5 nm.

Raporti që ne kemi parë sot botuar në faqen e internetit të njohur MacRumors tregon se çipi tjetër do të ketë një CPU me gjashtë bërthama me katër bërthama me efikasitet të lartë dhe dy bërthama me performancë të lartë. Duket gjithashtu se në ekran do të ketë një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz siç thuhet, ndoshta do të shtohet ekranin «Gjithmonë në shfaqje» një kamerë e pasme më e mirë ose të paktën një modul tjetër i kamerës dhe përmirësime të tjera të mëdha në këtë model që duhet të jetë një bestseller sipas analistëve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.