Ekrani i ngjashëm me pelte është një problem që prek iPad mini të ri

Ndonjëherë problemet me ekranet e pajisjeve përkthehen në rrjedhje tipike të dritës ose siç duket po ndodh në gjeneratën e re të iPad mini mini, me ekranet që tregojnë një "Zhvendosje xhelatinoze" e cila vjen si përkthim i "rrotullim pelte » në Anglisht.

Ky problem nuk duket se prek të gjithë përdoruesit në mënyrë të barabartë dhe me këtë nënkuptojmë se në funksion të vetë përdoruesit dhe jo iPad mini -t të ri. Problemi është se kur lëviz gishtin në ekran, teksti është sikur lëkundet dhe prek disa përdorues më shumë se të tjerët. Vizualisht ne mund të mësohemi me të dhe kjo mbetet në atë, por shumë përdorues mund të bëhen të trullosur ose të ndihen keq për këtë problem në ekran.

Un cicërimë e postuar nga redaktori i The Verge Dieter Bohn, tregon në mënyrë të përsosur këtë efekt në ekranet mini iPad:

Për momentin problemi nuk duket të jetë vetëm disa njësi specifike, është më shumë një problem i përhapur në shumicën e pajisjeve. Kjo tregohet si një rrotullim më i ngadalshëm i pjesës së tekstit nga njëra anë sesa tjetra në kohën e rrotullimit.

Gjithçka tregon se është një problem i përgjithshëm në të gjitha pajisjet e reja dhe tani Mbetet për t’u parë nëse është për shkak të dështimit të vetë panelit LCD të instaluar në iPad mini ose është një dështim në firmware ose softuerMe Në çdo rast, iPad Pro ose iPhone i ri me një ritëm të rifreskimit prej 120Hz nuk e kanë këtë problem për shkak të shkallës më të lartë të rifreskimit.

Një përdorues mund të vërejë më shumë se një tjetër "këtë dështim" dhe për shumë mund të bëhet edhe problem i marramendjes kur lëviz. Në çdo rast, gjithçka tregon se ky problem ekziston në pajisjet e reja dhe ne do të shohim se si përparon çështja. A keni një nga këto iPad mini të reja? A e vini re këtë efekt lëvizjeje si pelte? Lini mendimin tuaj në komente.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.