Një regjistrim i ri në FCC flet për një përshtatës të mundshëm rrjeti për iOS

Ka shumë thashetheme për iPhone-in e ardhshëm, por edhe për të mundshëm aksesorë më lër të hedh mollë për pajisjet tuaja. Dhe duket se aksesorët janë lënë pak mënjanë... Duke hequr tastierat, kapakët dhe ekranet, Apple nuk përfshihet më në pajisjet e rrjetit si p.sh. Air Port Express. Tani sapo u zbulua se ata do të përgatisnin një përshtatës rrjeti të pajtueshëm me iOS, dhe po, do të kisha vetëtimë...

La Komisioni Federal i Komunikimit (FCC) është përgjegjëse për regjistrimin e të gjitha pajisjeve të afta për të bërë komunikime, d.m.th. çdo prodhues që prodhon një pajisje që mund të hyjë në një rrjet komunikimi duhet të regjistrohen, dhe për këtë arsye është e rëndësishme që Apple të regjistrojë një përshtatës të ri rrjeti, dhe gjëja më e mirë është që për ta regjistruar atë duhet të dërgojnë një pajisje në këtë agjenci, megjithëse jo, nuk ka asnjë imazh të saj. Pajisja që ata kanë regjistruar ka dy porte Gigabit Ethernet, Wi-fi, Bluetooth, antena NFC dhe një port USB. Dhe jo vetëm kaq, mesa duket kjo pajisje ka 32 GB memorie të brendshme dhe 1,5 GB RAM. Duke folur për Lightning, një pajisje me të njëjtat karakteristika, por me një Porta Lightning në vend të një porti USB-C, dhe do të funksiononte me iOS…

Kuriozë për të thënë të paktën, po, kjo nuk do të thotë se pajisja do të tregtohet, ajo mund të përdoret vetëm brenda dhe kjo është se çdo pajisje, edhe nëse është për përdorim privat, duhet të regjistrohet. A do të shohim diçka të tillë? mund të jetë rruga e Apple për në botën e Hubs, pajisje që janë përdorur shumë duke hequr portat e Apple nga Mac. Tani që po i "rikuperojnë", dyshojmë se diçka e tillë do të tregtohet, edhe pse është e vërtetë që sjellja e më shumë porteve në një iPhone mund të jetë interesante në varësi të cilës dobi. Dhe ti, Çfarë mendoni për një Hub me lidhje kabllore për iPhone? Ju lexuam... 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.