Një shakaxhi përdor Airpods si një mashtrim

Ngjitëse Airpods

Kur ishim fëmijë bënim shaka të pafajshme për të qeshur me njerëzit që kalonin andej në rrugë. Një shaka tipike (që bëra dikur) ishte të godisja një monedhë në tokë në një vend të zënë dhe të shikoja se si njerëzit u përkulën për ta marrë atë, dhe reagimin e tyre kur panë se kishin rënë në grackën e pafajshme.

Epo, ne tashmë kemi të njëjtën shaka 2.0 të shekullit XNUMX. Një brirë nga San Francisko nuk ka menduar asgjë tjetër përveçse të projektojë disa afishe në formën e Apple Airpods dhe t'i ngjisë në të gjithë qytetin..

Shakaxhi në fjalë quhet Pablo Rochat. Me sa duket, një artist krijues me shumë kohë të lirë, i cili ka hartuar disa afishe hiper-realiste në madhësinë e jetës të Airpods. Ai i ka ngulur në tokë në vende shumë të ngarkuara në qytetin e tij, San Francisco. Nuk është se ai ka shkaktuar kaos, padyshim, por ai ka qeshur mirë, me koston e të parit se si njerëzit menjëherë u përpoqën t'i kapnin sa më shpejt që t'i shihnin.

Shpjegoni në llogarinë tuaj Twitter që qëllimi i tij nuk është të qeshë me njerëzit (dhe unë e besoj atë), por të bëjë një studim mbi frikën dhe ankthin e sotëm të humbjes së një pajisje teknologjike.

Ai komenton: "Unë shpesh i shoh njerëzit të hedhin Airpod-et e tyre, kështu që mendova se do të ishte interesante të shihja reagimin e tyre për të gjetur afishe dhe duke menduar se ata i ranë të tyret. "Disa njerëz janë të kënaqur, por të tjerët janë zemëruar kur panë se ishte një shaka."

Ju mund të futni të tijat Twitter dhe ju do të shihni video të tij duke vendosur afishe, dhe të "viktimave" të tij duke rënë në mashtrim. Ekziston edhe një lidhje me shabllonet e afisheve që mund të shkarkoni dhe printoni nëse jeni edhe me brirë si Pablo. Unë e di se më shumë se një prej jush do ta bëjë atë. Unë tashmë kam timen ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.