Një shtesë e re për Activator na lejon të shoqërojmë veprimet me mbylljen e aplikacioneve

EventOnAppMbyll

Çdo përdorues që ka qenë duke shijuar jailbreak për një kohë, ka shumë të ngjarë të dijë shkuljen e Aktivizuesit, cku mund të caktojmë detyra për çdo lëvizje ose shtypje që bëjmë në ekran. Aktualisht, për sa kohë që ne dimë ta shfrytëzojmë atë, është një nga rregullimet më të mira dhe thelbësore që duhet të kemi të instaluar në pajisjet tona. Sikur funksionet që aktualisht na ofron të ishin të pakta, sot do të flasim për një shtesë të Aktivizuesit që na lejon të lidhim veprimet me mbylljen e aplikacioneve. Në fillim mund të jetë pak konfuze dhe pa përdorim praktik, por nëse ndalemi të mendojmë për mënyrën në të cilën përdorim iPhone-in tonë, me siguri do të gjejmë shpejt një përdorim për të.

Po flasim për EventOnAppClose, i cili siç tregon qartë emri i tij na lejon të caktojmë ngjarje ose veprime kur mbyllim një aplikacion në pajisjen tonë ose më mirë e lëmë duke e lënë në sfond. Kjo shtojcë e re është shumë fleksibile dhe na lejon të vendosim se cilat aplikacione duam të përdorim për këtë funksion dhe cilat jo, kështu që ju mund të parandaloni që veprimi të nisë kur jeni në një aplikacion të caktuar duke kryer aksidentalisht gjestin e vendosur.

Pasi të kemi instaluar këtë shtrirje, ne vazhdojmë të hapim Aktivizuesin dhe do të shohim një mundësi të re të quajtur Mbyll çdo aplikacion. Brenda këtij seksioni do të duhet të cakto veprimin që ndodh kur mbyllim një aplikacion të caktuar në pajisjen tonë. Të jap një shembull në mënyrë që funksionimi i tij të jetë i qartë.

Si funksionon EventOnAppClose

Ne mund ta caktojmë këtë funksion në aplikacionin Kamera në mënyrë që Sapo ta mbyllim pasi kemi bërë një foto, aplikacioni Fotografitë do të hapet automatikisht dhe ne mund ta modifikojmë foton duke shtuar filtra. Ose ne gjithashtu mund të caktojmë iPhone-in tonë për të kryer një rinisje kur dalim nga aplikacioni iFile për të siguruar që të gjitha ndryshimet që bëjmë të ruhen.

EventOnAppMbyll është në dispozicion plotësisht falas në repon BigBoss dhe logjikisht duke qenë një zgjatim i Aktivizuesit, i duhet kjo shkulje për të funksionuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Gustavo Chacon dijo

    Faleminderit për informacionin miku im, ju si gjithmonë, me informacionin përkatës. Filloi të besojë se birra ka të bëjë me këtë Përshëndetje!