Një thashethem i çuditshëm tregon për dy lidhës të rinj në iPad Pro 2022

iPad Pro 2022 do të mbërrijë në muajt e ardhshëm përmes një fjalimi zyrtar të Apple. Ndër risitë kryesore është ardhja e çipit M2 pas të pabesueshmes kërcimi i fuqisë i prezantuar me M1 në gjeneratën aktuale të iPad Pro.Dizajni i pajisjes nuk pritet të ndryshojë shumë. Megjithatë, një thashethem i ri dhe i çuditshëm tregon për ardhjen e dy lidhës të rinj me katër kunja të vendosura në krye dhe në fund duke zëvendësuar lidhësin inteligjent që ka aktualisht pajisja.

Pse Apple do të donte dy lidhës 4-pin në iPad Pro 2022?

Thashethemet për iPad Pro ruajnë dizajnin e gjeneratës aktuale. Përveç kësaj, ata gjithashtu theksojnë Ardhja e mundshme e standardit MagSafe për të karikuar pajisjen me valë. Në lidhje me dizajnin, ka të ngjarë që ai të mbetet pas ndryshimit të paraqitur vite më parë. Mos harroni se dizajni i iPad-it origjinal do të jetë ai që ndryshon, duke iu përshtatur dizajnit të iPad Air dhe Pro të viteve të fundit.

Një thashethem i ri është shfaqur në rrjet, në ueb Macotakara, duke sinjalizuar zgjerimin e lidhësit inteligjent të iPad Pro. Aktualisht, iPad Pro ka një lidhës me tre kunja në pjesën e poshtme të pasme që përdoret për të lidhur disa aksesorë si Tastiera Magjike. këtë thashetheme njofton ardhjen e një lidhësi 4-pin që do të ishte jo vetëm në fund, por do të ishte edhe në krye.

Visual Organizer (Stage Manager) në iPadOS 16
Artikulli i lidhur:
Ky është shpjegimi pse Visual Organizer i iPadOS 16 mbështet vetëm çipin M1

Sipas raportit të publikuar, këta dy lidhës të rinj do të ndihmonin pajisjet periferike të energjisë që do të lidheshin përmes USB-C/Thunderbolt të iPad Pro. Megjithatë, nuk janë gjetur gjetje në kodin burimor të iPadOS 16 dhe as nuk janë shfaqur plane. ose rrjedhje rreth aksesorë që kërkojnë një karikim të jashtëm. E vetmja gjë që ushqen këtë thashethem është se prodhuesit e pajisjeve mund të krijojnë drejtues me DriverKit, Kompleti i ri i zhvillimit të Apple.

Do të shohim nëse iPad Pro më në fund do të ndryshojë strategjinë në nivelin e lidhjes apo nëse Apple do të ruajë Smart Connector dhe do të prezantojë standardin MagSafe.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.