Një rast tjetër "iPhone 5se" konfirmon të njëjtin dizajn si 5s

Këllëf iPhone 5se

Ku të rrimë: do të jetë "IPhone 5se" ose do të jetë "iPhone SE"? Deri në momentin e prezantimit të tij, duke supozuar që më në fund të ndodhë, nuk mund të jemi 100% të sigurt. Ajo që nuk ndihmon aspak janë videot që tregojnë rastet e pretenduara të iPhone të ardhshëm 4 inç. Me atë të sotmen, dhe nëse kujtesa ime më shërben në mënyrë korrekte, ne kemi parë tashmë dy dhe të dy thanë se ishte për "iPhone 5se", por Mark Gurman, ndër të tjera, thotë se ata do të eleminojnë 5 në mënyrë që të mbetet përfundimisht në iPhone SE Në fillim të kësaj video mund të shohim se kutia e parakolp ka një ngjitje që thotë iPhone 5se. Nëse duhet të them atë që mendoj, mendoj Gurman do të ketë të drejtë edhe një herë dhe dy herë: së pari kur ai tha se iPhone 4 inç do të quhej 5se dhe së dyti kur ai pohoi se Apple më në fund vendosi të eleminonte 5 për ta lënë atë në iPhone SE. Ka kuptim dhe se prodhuesit e kutive përfshijnë që 5 mund të nënkuptojë që kasat që po shikojmë janë ato që bënë kur menduan se do të quhej iPhone 5se.

Këllëf i ri për një iPhone 5se?

Videoja e mëparshme do të konfirmonte edhe një nga zbulimet që ai na ka bërë sot Mark Gurman: iPhone SE ose iPhone 5se do të ketë praktikisht i njëjti dizajn si iPhone 5s. Sipas redaktorit të ri dhe mësues feje të Apple, iPhone SE do të jetë i njëjtë me iPhone 5s nga pas dhe ndryshimi i vetëm që do të kenë për sa i përket dizajnit është se xhami i përparmë do të jetë shumë pak i lakuar, diçka që nuk do të shihet me sy të lirë por ndoshta nëse është e dukshme në prekje.

Për mua, e keqja që do të ketë modeli i ri është se mbase nuk vlerësohet asnjë ndryshim në lidhje me një model që ata prezantuan në 2013. Por, nga ana tjetër, ka të gjithë përbërësit e brendshëm dhe këtu është gjëja interesante në lidhje me iPhone-in e ri do të jetë 4 inç, pasi do të ketë praktikisht të njëjtën gjë me iPhone 6s. E vetmja që do të mungonte është ekrani me prekje 3D. Në çdo rast, ne do të duhet të presim deri të hënën për të dalë nga çdo dyshim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.