Qualcomm paralajmëroi disa orë para se të konfirmohej zyrtarisht

iPhone 12

Dhe është se vonesa në mbërritjen e iPhone 12 që kompania Cupertino duhet të nisë këtë 2020 ishte e njohur orë para konfirmimit zyrtar nga Apple. problemi i të qenit i varur nga të tjerët kur jeni duke bërë një produkt Aq e rëndësishme është pikërisht kjo, jini të kujdesshëm, ne nuk duam të themi se vonesa në prezantimin e iPhone 12 këtë vit është tërësisht nga Qualcomm por është e qartë se një pjesë e fajit për atë që ka ndodhur është.

A mundet Apple të shmangë vonesën me patate të skuqura të saj 5G?

Në pyetjen nëse Apple mund të kishte shmangur vonesën në lançimin e modelit të ri duke prodhuar patate të skuqura të saj, nuk mund të gjejmë një përgjigje, pasi që po përballemi me një situatë të jashtëzakonshme dhe logjikisht çdo problem në prodhim mund të ketë një ndikim të drejtpërdrejtë në produktin përfundimtar. Ky vit është i vështirë për të gjithë dhe nuk ka nevojë për të kërkuar / nxjerrë në pah fajtorëtPërkundrazi, zgjidhjet e mundshme dhe përpiquni ta bëni "dëmin" të dukshëm sa më pak të jetë e mundur.

Ajo që është e dukshme është se lajmet që ndonjëherë vijnë nga burime pranë kompanive të mëdha paralajmërojnë për lajmet që mund të mbërrijnë orë më vonë. Mos harroni se përpara se Apple vetë të konfirmonte vonesën në mbërritjen e iPhone 12, Qualcomm me një person përgjegjës të kompanisë shpjegoi se nuk kishte qenë në gjendje të prodhonte patate të skuqura 5G për modelet e këtij viti dhe midis këtyre modeleve pa komunikuar në mënyrë të qartë ishte modeli i ri i iPhone. Kështu që do të jetë e nevojshme të shihet data përfundimtare e daljes në treg dhe veçanërisht nëse ata përfundojnë ta paraqesin atë ose jo gjatë këtij muaji shtator.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.