Njoftim i ri i Apple Watch Series 3 LTE

Gjatë prezantimit të iPhone X, iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus të ri, djemtë nga Cupertino shfrytëzuan rastin për të lançuar një gjeneratë të re të Apple TV, një pajisje që tani mbështet përmbajtje 4k dhe Apple Watch Series 3, një pajisje që arrin në treg me opsionin LTE, një opsion që për fat të keq Nuk është i disponueshëm në Spanjë ose Meksikë.

Nëse dëshironi ta blini, mund të udhëtoni në një nga vendet ku është aktualisht në dispozicion, por duhet ta dini se ka shumë të ngjarë që nuk do të funksionojë në vendin tuaj, të paktën kjo është ajo që Apple siguron, që nga Seria 3 nuk ofron mbulim për të gjitha grupet e disponueshme LTE, kështu që nëse e blini në udhëtimin tuaj të ardhshëm në Shtetet e Bashkuara, për shembull, do të keni një Apple Watch Series 3 të bukur pa lidhje të dhënash.

Në prezantimin e Serisë së re 3 LTE, Apple, si zakonisht, na tregoi një reklamë në të cilën një skateboard i ri shfaqet duke dëgjuar muzikë direkt nga Apple Music përmes Apple Watch me AirPods të tij. Kjo njoftoi se deri më tani ajo ishte në dispozicion vetëm në fjalën kryesore, tani është në dispozicion në faqen e internetit të Apple në YouTube.

Një nga risitë kryesore të ofruara nga ky model me lidhje LTE gjendet në mundësinë e dëgjimit të këngëve tona të preferuara nga Apple Music pa pasur iPhone. Sigurisht, si një orë inteligjente e mirë me një lidhje LTE, jeta e baterisë është e kufizuar në përdorimin që i bëjmë. Sipas Apple, duke bërë përdorim "normal" Apple Watch Series 3 na ofron një autonomi deri në 18 orë.

Fillimi i Serisë 3 ka nënkuptuar ndërprerjen e Serisë 2 të Nike, Meqenëse ky model i ri na ofron të njëjtat karakteristika si Seria 3, Seria 3 që është në dispozicion me një lidhje LTE dhe po. Modeli jashtë linje LTE është i vetmi që aktualisht është në dispozicion për shitje si në Spanjë ashtu edhe në Meksikë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.