Njoftimi i ri i AirPods Pro thekson mënyrën e anulimit të zhurmës dhe transparencës së tij

Njoftimi AirPods Pro

Ka shumë thashetheme që sugjerojnë se në muajt e ardhshëm, Apple planifikon të lëshojë kufje të reja, të quajtur AirPods Pro Lite, funksionet e të cilit do të ishin inferiore ndaj modelit Pro, dhe që ndoshta do të mbërrinte për të jetë, për sa i përket çmimit, në gjysmë të rrugës midis AirPods Pro dhe AirPods me kutinë e karikimit pa tel.

Nëse marrim parasysh epideminë e koronavirusit që po prek gjithnjë e më shumë vende, nuk ka gjasa që Apple të nisë këtë model të ri të kufjeve në një datë të afërt, kështu që ndoshta, nuk do ta shohë dritën e diellit derisa iPhone të prezantohet në shtator / tetor (nëse koronavirusi e lejon atë).

Ndërkohë, nga Cupertino ata kanë lansuar një reklamë të re në lidhje me AirPods Pro. Reklama na tregon një grua të re që përdor AirPods dhe ndërron vazhdimisht midis mënyrës së anulimit të zhurmës dhe mënyrës së transparencës gjatë drejtimit të porosive nëpër qytet.

Modaliteti i anulimit të zhurmës na izolon plotësisht të çdo tingulli në mjedisin tonë, ndërsa modaliteti i transparencës na lejon të dëgjojmë mjedisin tonë ndërsa shijojmë muzikën tonë të preferuar. Kjo mënyrë e fundit është ideale kur duam të flasim me dikë pa hequr kufjet.

Si të kaloni midis anulimit të zhurmës dhe mënyrës së transparencës

AirPods Pro

Apple ka qenë gjithmonë e njohur për hedhjen në treg të produkteve të të cilave operacioni është shumë i thjeshtë. Me AirPods Pro, e ka bërë përsëri. Kalimi midis mënyrës së transparencës dhe anulimit të zhurmës është aq i lehtë sa shtypja e sensorit të forcës.

Përmes iPhone tonë, ne gjithashtu mund të kalojmë midis mënyrës së transparencës dhe anulimit të zhurmës, por padyshim, është shumë më shpejt dhe më lehtë ta bësh direkt nga vetë kufjet. Nëse duam të ndryshojmë funksionimin e sensorit të forcës për të aktivizuar ose çaktivizuar modalitetin e anulimit të zhurmës ose transparencës, duhet të përdorim opsionet e konfigurimit të AirPods Pro, brenda seksionit të Kontrollit të Zhurmës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.