Nomad azhurnon bazën e tij të karikimit duke na lejuar të karikojmë deri në 5 pajisje

Porta e karikimit të nomadit Apple Watch

Djemtë në Nomad, sapo lëshuan një azhurnim të tyre të njohur baza e karikimit për Apple Watch dhe kjo gjithashtu ju lejon të karikoni dy pajisje të tjera të karikimit pa tel. Versioni i ri që është tashmë i disponueshëm në faqen e internetit të Nomad, dhe është pak më i shtrenjtë.

Risi kryesore që gjejmë në azhurnimin e bazës së karikimit Nomad për Apple Watch janë dy porta karikimi, portet me të cilat zgjerohet numri i pajisjeve që mund të karikojmë njëkohësisht, megjithëse jo me valë.

Porta e karikimit të nomadit Apple Watch

Shpejtësia e karikimit pa tel të tre mbështjellësve të disponueshëm në pjesën e sipërme të pajisjes, ato ofrojnë një fuqi prej 10W dhe karikuesi për Apple Watch është i integruar. Në pjesën e pasme të bazës, ne gjejmë një port 18W USB-C dhe një portë 7,5W USB-A. Ai përfshin një sensor të dritës së ambientit që zbeh treguesit e ngarkimit natën, duke e bërë atë ideal për tu vendosur në tavolinën e shtratit.

Nëse krahasojmë çmimin e bazës së karikimit Nomad me të tjerët aktualisht të disponueshëm në treg, mund të themi se është i shtrenjtë. Sidoqoftë, nëse krahasojmë cilësinë, fuqinë dhe shkathtësinë që na ofron, dheShtë shumë e vështirë të gjesh një bazë karikimi me të njëjtën performancë dhe cilësia në treg.

Ky version i ri tani është në dispozicion në faqen zyrtare të Nomad, për 149,95 dollarë. Për momentin, nuk është në dispozicion në Spanjë përmes shpërndarësve të zakonshëm, por është çështje kohe para se të bëhet, kështu që nëse nuk doni të paguani tarifa doganore, është çështje e pritjes pak. Nëse e blini bazën përmes Nomad, do të merrni një 50% zbritje në kabllot e rrufesë të mbrojtura nga jashtë nga Keblar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Lluís dijo

  Baza e karikimit Nomad nuk funksionon me disa raste të lëvizshme me të cilat do të funksionojnë bazat e tjera të karikimit me një çmim shumë më të ulët. Më mirë të provosh se funksionon vërtet para se të vendosësh për të bërë këtë investim ... ose të jesh i gatshëm të ndryshosh shtresën e jashtme (me të gjithë Nomad-in funksionon pa probleme dhe supozoj se me ato zyrtare të Apple).
  Ata janë të bukur nga dizajni ...

 2.   Louis Padilla dijo

  Unë kam raste zyrtare, nga Nomad, Spigen, Catalyst, Otterbox, Moshi dhe disa kopje të lira nga Apple, dhe të gjitha punojnë për mua me bazën Nomad.