Nomad tashmë ka porositur paraprakisht Base Station Pro të ri

 

Pa dyshim që ata kanë marrë kohën e tyre, por ishte e nevojshme të lançohej një produkt që me të vërtetë ka një teknologji shumë më superiore se pjesa tjetër dhe që në të vërtetë mund të duket më e lehtë për tu prodhuar sesa është në të vërtetë. Ne po flasim për bazën e karikimit për tre pajisje Nomad, por nuk është se ka tre pajisje të vendosura në një vend të veçantë në bazë, është një bazë që lejon karikimin kudo në të falë teknologjisë së integruar të quajtur FreePower.

Nomad është cilësi dhe inovacion në të gjitha produktet e tij

Nuk mund ta themi më qartë. Nomad mund të përfitojë sa më shumë nga secili prej produkteve të tyre, por ata kanë punuar për këtë për një kohë të gjatë dhe tani Base Station Pro është gati të fillojë shitjen. Të kesh një produkt me cilësi të lartë për sa i përket prodhimit dhe materialeve të dizajnit është brenda mundësive të shumë kompanive që është e vërtetë, por Përveç kësaj, shtimi i teknologjive të reja të karikimit të tilla si kjo bazë është një çështje tjetër. 

Zgjidhja totale e ngarkimit dizenjuar nga Aira i jep këtij doku të ri Nomad aftësinë për të karikuar pa tel deri në tre pajisje kudo në bankën e të akuzuarve. Ka disa specifikime vërtet brutale, është bërë prej alumini për shasinë, shton sipërfaqen e sipërme prej lëkure ashtu si bazat e mëparshme dhe gjithashtu shton FreePower duke ofruar estetikë dhe funksionalitet spektakolar.

Detajet teknike të kësaj baze të re janë si më poshtë:

 • Karikoni deri në tre pajisje njëkohësisht
 • Shpejtësia e karikimit deri në 7,5W
 • Furnizimi me energji 30W PD USB-C. Priza dhe kablli përfshihen së bashku me adaptorët ndërkombëtarë
 • 18 varg spirale
 • Vendndodhjet e karikimit falas
 • Ndërtim i plotë alumini
 • Sipërfaqe lëkure e mbushur
 • Treguesit e ngarkimit LED
 • Përditësimet e ardhshme të firmuerit të garantuara nga Nomad

E keqja, sepse si gjithmonë çmimi ... Padyshim që po përballemi me një produkt të ndryshëm nga pjesa tjetër dhe që ka një kosto. Cilësia e materialeve dhe pjesa tjetër e risive të implementuara në baza e re Nomad Pro e bëjnë atë të shkojë deri në 229,95 $. Nëse dëshironi të rezervoni tuajin - ata do të fluturojnë të sigurt - mund ta bëni direkt nga kjo lidhje në faqen zyrtare të Nomad. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Lluís dijo

  Unë kam një të vërtetë dhe e vërteta është se nuk jam 100% e lumtur. Sigurisht që estetika dhe cilësia e materialeve të tij janë spektakolare dhe që ju mund ta vendosni celularin ku të doni në sipërfaqen e tij dhe të fillojë të karikohet, nga këtu vijnë problemet ... ngarkesa e tij, normalisht, është shumë më e ngadaltë se bazat e tjera të karikimit pa tel me të njëjtat pajisje (iphone 8 dhe iphone SE 2020) por më e keqja vjen kur rritet temperatura e ambientit ... a është normale të merrni një karikim prej 10-20% në 5 orë? Dyqani tashmë e ka ndryshuar pajisjen nën garanci dhe vërehet i njëjti problem ... gjynah.