Nuk do të ketë iPhone SE të ri gjatë gjysmës së parë të vitit 2021

iPhone SE

Apple lançoi në mes të pandemisë iPhone SE të gjeneratës së 2-të, iPhone SE 2020, ose çfarëdo që duam ta quajmë, një iPhone për të gjithë ata përdorues që gjithmonë kanë dashur të kenë një iPhone por për shkak të çmimit të tij të lartë ata kurrë nuk kanë qenë në gjendje ta përballojnë atë. Ky terminal duket se është shitur shumë mirë në muajt pas prezantimit të tij.

Sidoqoftë, sipas analistit Ming-Chi Kuo, Apple nuk do të nxjerrë një brez të ri iPhone SE në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm, një brez i ri mund të dalë në treg në gjysmën e dytë. Le të shpresojmë që katër vitet që i janë dashur Apple për të lançuar gjeneratën e dytë të iPhone SE nuk është trendi i zakonshëm.

Kuo shprehet në një raport për investitorët se ai ka pasur qasje unë më shumë, që ofruesit që shpresojnë të rriten gjatë gjysmës së parë të vitit bazuar në një iPhone të ri të Apple janë të gabuar, pasi me pak fat, kjo nuk do të mbërrinte deri në gjysmën e dytë të vitit 2021.

Ka disa thashetheme që sugjerojnë se kjo gjeneratë e dytë do të ishte një version Plus i iPhone SE, me një madhësi më të madhe të ekranit (ndoshta 5,5 inç) dhe që do të dilte në treg për të zëvendësuar iPhone SE 2020 me 4,7 inç.

Një nga kompanitë që do të prekej më shumë nga vonesa në lançimin e iPhone SE 2021 do të ishte GSEO, e cila mund të humbasë një pjesë të konsiderueshme të porosive që ka planifikuar për komponentët që janë pjesë e kamerës.

Gama aktuale e iPhone

Me lansimin e iPhone 12, diapazoni aktual i iPhone përbëhet nga iPhone 11, iPhone XR dhe iPhone SE, ky i fundit është pajisja hyrëse në gamën e iPhone dhe çmimi i së cilës një pjesë e 489 eurove për versionin 64 GB dhe shkon deri në 659 për versionin 256 GB.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Martin Garcia dijo

  Komenti juaj se është për "ata përdorues që gjithmonë kanë dashur të kenë një iPhone por që kurrë nuk kanë qenë në gjendje ta përballojnë atë për shkak të çmimit të tij të lartë" janë të gabuar.

  Unë kam pasur të gjitha madhësitë dhe më pëlqente kjo për të qenë e vogël. Jo të gjithë na pëlqen një qeli i madh.

  Përshëndetje.