Nuk ka asnjë polemikë: Kamera dhe butoni Home i iPhone 7 janë bërë nga safir

ngjyrat-iphone-7 Ne kemi qenë në gjendje të shohim disa analiza të tjera, të atyre që mbushin rrjetin me lëshimin e secilit iPhone të ri dhe që nxituan pa njohuri të mjaftueshme shkencore për të pohuar faktin se lentet e kamerës së iPhone 7 nuk ishin të mbuluara me xham të bërë nga safir, ashtu si butoni Home gjoja. Sidoqoftë, ky është një kristal që ka qenë me kamerën për mjaft kohë, për të mos përmendur butonin Home dhe Touch ID-në e tij, diçka që e bën atë gati të domosdoshme, pasi që xhami mund të ketë shumë papërsosmëri në bazën e saj për të lejuar një lexim të saktë të gjurmës së gishtit. Mirupafshim dyshimeve, nga Apple ata kanë dashur ta bëjnë të qartë.

Menaxheri i marketingut në Apple, Phil Schiller, një gur themeli në epokën e Apple pas Punës, ka deklaruar nga llogaria e tij në Twitter se të gjitha modelet e reja të iPhone kanë kristal safiri për të përforcuar lenten e kamerës si dhe butonin Home. Në këtë mënyrë ai iu përgjigj Jamie (@Lunnzies) i cili e pyeti për këto thashetheme. Apple po fiton gjithnjë e më shumë prani në rrjetet sociale, jo vetëm për shkak të llogarive të drejtuesve të saj, por edhe sepse tashmë ka disa llogari Twitter dhe Instagram për t'u shërbyer të gjithë përdoruesve të saj.

Schiller gjithashtu iu përgjigj një pyetjeje pse iPhone 7 Plus ndonjëherë përdor zmadhim dixhital x2 në vend të optik. Sipas ekzekutivit, ky vendim merret nga vetë telefoni për shkak të kushteve të mundshme të dritës së dobët, për të cilat zmadhimi dixhital mund të jepte rezultate më të mira se ai optik (më lejoni të dyshoj). Padyshim, ne jemi para shfaqjes klasike të çdo nisjeje, testeve dhe analizave gazmore që kundërshtojnë njëra-tjetrën, por realiteti është i njëjtë si gjithmonë, iPhone 7 është telefoni më i dëshiruar tani.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Adrián dijo

  Ajo që thotë Phil nuk është e vërtetë, shikoni videon e këtij youtuber: https://youtu.be/0vYfAqEyGV0
  Nuk ka safir askund në iPhone 7, as në butonin e shtëpisë dhe as në kamerën e pasme.

 2.   asnjë dijo

  Titullit i mungon një theks.