Jo, ata nuk i kanë harruar konceptet e palosshme të iPhone

Paloset iPhone

Dhe është se kur u lançuan ose thënë më mirë ata u mësuan në fillim të këtij viti të riun Samsung Galaxy Fold dhe Huawei Mate X palosjen të gjithë kthyen kokën për të parë nëse Apple bëri diçka të ngjashme apo edhe më mirë sesa ajo që paraqitet nga këto dy firma. Javë më vonë, modelet e iPhone të supozuar të palosshëm filluan të mbërrinin në formën e konceptit dhe më në fund orteku i koncepteve arriti në rrjet.

Pas një kohe duket se gjërat u qetësuan disi, por tani Ben Geskin sapo ka ngritur përsëri historinë e mundshme të "dashurisë dhe urrejtjes" midis asaj që pritet të një iPhone që paloset. E vërteta është se askush në Apple nuk po i referohet këtij lloji të pajisjes, edhe pse është e vërtetë që ide e zbatuar mirë mund të jetë shumë e mirë.

Kjo është cicërima e Geskin në të cilën ai na tregon të tijën Paloset iPhone 8 inç me mbajtësin e Apple Pencil:

Isshtë e vërtetë që Apple ka disa patenta që mund të drejtohen drejt një pajisjeje palosëse ose më saktë fleksibile, por nuk ka asgjë konkrete dhe gjithçka që kemi kemi janë thashetheme ose disa paraqitje të asaj që mund të jetë iPhone i palosshëm. Në këtë rast, dizajni i kësaj është krijuar nga Ben Geskin, por ne gjetëm disa dizajne gjatë këtyre muajve dhe disa prej tyre janë me të vërtetë të mirë, por rreziku që Apple të rrezikojë nëse e bën atë gabim është shumë më i lartë sesa nëse Samsung ose Huawei dështojnë ... A mendoni se Apple do të jetë ndonjëherë në gjendje të nxjerrë një iPhone të palosshëm? 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.